Biuro rachunkowe Łódź

Biuro rachunkowe Łódź

Każdy przedsiębiorca musi prowadzić księgowość, uproszczoną bądź pełną. Często osoby prowadzące działalność gospodarczą powierzają to zadanie biuru rachunkowemu. Jest to o wiele lepsze rozwiązanie, niż samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych bądź zatrudnianie w firmie specjalistów do spraw księgowości. Okazuje się, że biuro rachunkowe w Łodzi https://www.wiol.com.pl/ może zajmować się nie tylko naszą księgowością, ale również przejąć kompleksową opiekę nad finansami. Dlaczego warto z nim współpracować?

Biuro rachunkowe Łódź – księgowość i podatki

Wielu przedsiębiorcom wydaje się, że prowadzenie księgowości to jedynie formalność. Niektórzy nie przywiązują więc większej wagi do ewidencji rachunkowej, niemniej jednak jest to duży błąd. Zastanówmy się więc, po co właściwie jest nam księgowość w firmie? Otóż na jej podstawie przedsiębiorca może podejmować trafne decyzje o charakterze finansowym oraz inwestycyjnym. Księgowość pozwala zobrazować aktualny stan finansów firmy. Bilans okresowy czy rachunek zysków i strat to także dokumenty, których wymagają wszelkiego rodzaju instytucje, oferujące finansowanie zewnętrzne. Musimy je przedstawić w banku, gdy ubiegamy się o kredyt bądź w firmie faktoringowej, gdy chcemy uzyskać dostęp do finansowania faktur.

Rzetelnie prowadzona księgowość jest także dobrym źródłem informacji dla właściciela firmy. Dzięki prawidłowo sporządzanym raportom przedsiębiorcy mogą zawczasu reagować, gdy wskaźniki zaczną niepokojąco spadać. Dlatego też warto powierzyć prowadzenie rachunkowości dobremu biuru rachunkowemu z Łodzi. Co więcej, prowadzenie księgowości jest nierozerwalnie związane z podatkami. Księgowy musi co miesiąc sporządzać deklaracje podatkowe, a następnie przesyłać je do urzędu skarbowego. Nawet jeden dzień zwłoki może sporo nas kosztować. Stąd też powinniśmy nawiązać współpracę z rzetelnym biurem rachunkowym, które zawsze na czas wywiązuje się ze wszystkich obowiązków.

Biuro rachunkowe Łódź – doradztwo w sprawach podatkowych

Osoby, które nie są szerzej zaznajomione z tematem księgowości i podatków, często utożsamiają księgowego z doradcą podatkowym. Sporo w tym winy także samych księgowych, którzy udzielają swoim klientom porad w zakresie prawa podatkowego. Tymczasem przedsiębiorcy powinni mieć świadomość, że tego rodzaju konsultacje mogą być przeprowadzane jedynie z doradcą podatkowym. Jest to osoba, która może, lecz nie musi być księgowym.

Biuro rachunkowe Łódź
Biuro rachunkowe Łódź

W praktyce doradca podatkowy posiada niezbędne uprawnienia, aby pomagać swoim klientom w sprawach związanych z szeroko pojętymi podatkami. Biuro księgowe z Łodzi oferuje nie tylko prowadzenie rachunkowości, ale również profesjonalne porady podatkowe, których udziela doradca podatkowy. W czym dokładnie może on pomóc przedsiębiorcom? Najczęściej udają się oni po poradę w zakresie optymalizacji podatkowej. Nie jest tajemnicą, że przedsiębiorcy dążą do tego, aby płacić jak najniższe podatki. Obciążenia w polskim systemie podatkowym są tak duże, że często pochłaniają znaczne zyski, które wypracowuje przedsiębiorca.

Przedsiębiorcy często otrzymują różnego rodzaju wiadomości ze strony urzędu skarbowego, a ich finanse i sprawy podatkowe bywają przedmioty kontroli skarbowej. Wtedy też przyda się pomoc doświadczonej osoby, która prawo podatkowe zna od podszewki. Większość przedsiębiorców korzysta z pomocy doradcy podatkowego sporadycznie. Niemniej jednak są i tacy, którzy bardzo często konsultują się ze specjalistą. Dotyczy to przede wszystkim właścicieli dużych podmiotów gospodarczych, zwykle spółek kapitałowych.

Biuro rachunkowe Łódź – kompleksowa opieka nad finansami

Zgodnie z powyższym, prowadzenie księgowości i spraw podatkowych to nie tylko kwestia formalna. Przedsiębiorcy, którzy kontrolują swoje finanse, zazwyczaj osiągają lepsze wyniki finansowe, a tym samym większe zyski. Dobre biuro rachunkowe z Łodzi zatrudnia wyłącznie księgowych, którzy są w stanie w odpowiedni sposób doradzić przedsiębiorcom. Dotyczy to nie tylko kwestii związanych z prawem bilansowym oraz podatkowym, ale również szeroko pojętymi finansami. Współcześni księgowi zajmują się bowiem nie tylko ewidencjonowaniem operacji gospodarczych w systemach rachunkowych. Ich zadaniem nie jest również wyłącznie sporządzanie deklaracji podatkowych dla urzędu skarbowego. Wręcz przeciwnie, bowiem obecnie biuro rachunkowe oferuje swoim klientom kompleksową opiekę nad finansami. Wspólnie z księgowym przedsiębiorca może wypracować pewien plan finansowy, a także starać się o nowe źródła finansowania.

Podsumowanie

Księgowy to osoba, która zna się nie tylko na prawie bilansowym czy podatkowym, ale również potrafi obracać się w świecie finansów i ekonomii. Nawiązanie współpracy z dobrym biurem rachunkowym daje pewność, że nasze finanse będą w najlepszych rękach. Pozostaje pytanie, co właściwie definiuje dobre biuro rachunkowe? Przede wszystkim zatrudnieni w nim księgowi, a także zakres oferowanych przez biuro usług. Warto nawiązać współpracę z biurem rachunkowym, które działa na rynku już od kilku lat. Co więcej, biuro powinno cieszyć się renomą wśród swoich klientów, którzy powierzyli mu prowadzenie rachunkowości i nie tylko.