Kursy dla księgowych - jaki masz wybór?

Kursy dla księgowych – jaki masz wybór?

Kursy dla księgowych – jaki masz wybór? Księgowy jest to pracownik działu księgowości, który wykonuje wszelkie czynności związane z prowadzeniem ksiąg rachunkowych podmiotów gospodarczych. Do jego zadań należą między innymi: ewidencjonowanie zdarzeń gospodarczych dla potrzeb wewnętrznych oraz zewnętrznych, a także obliczanie i rozliczanie zobowiązań podatkowych przedsiębiorstwa. Jeżeli planujesz rozpocząć pracę w tym zawodzie, to aktualnie nie jest konieczne ukończenie studiów wyższych. Możesz np. zapisać się na szkolenia online dla księgowych lub ukończyć internetowy kurs księgowości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kursu?

Planujesz rozpocząć kurs na księgowego, ale nie wiesz na co należy zwrócić uwagę? Zazwyczaj w pierwszej kolejności spoglądamy na cenę – i to ona w większości przypadków determinuje nasz wybór. Należy jednak zauważyć, że z kosztami związane są różne czynniki, w tym także osoba prowadząca dany kurs. Jeżeli wykładowca będzie specjalistą w swojej dziedzinie, to cena z pewnością będzie wyższa, ale wartość merytoryczna kursu także wzrasta. Jeżeli chcesz nieco obniżyć koszty, związane z edukacją w zakresie księgowości, to możesz skorzystać z kursów lub szkoleń księgowych online. Obecnie na rynku istnieje szeroki wybór w tym zakresie, a w poniższym artykule znajdziesz trzy przykładowe kursy.

Przykładowe kursy online

Kursy z księgowości wcale nie muszą zabierać dużo czasu. Możesz zdecydować się na kurs w Internecie, dzięki czemu wyeliminujesz np. czas związany z dojazdem. Tego typu rozwiązania są także zazwyczaj tańsze, ponieważ w cenie nie uwzględnia się lokalu, a wszystkie materiały możesz posiadać w formie elektronicznej – co pozwala zaoszczędzić na kserowaniu dokumentów. Poniżej przedstawiamy kilka przykładowych kursów online.

Zobacz również:

Certyfikowany kurs księgowości od podstaw do samodzielnego księgowego

Kursy dla księgowych - jaki masz wybór?
Kursy dla księgowych – jaki masz wybór?

Celem kursu jest przygotowanie uczestników do tego, aby mogli oni podejmować pracę w działach finansowo-księgowych. W czasie zajęć uczestnicy wykonują testy oraz zadania związane z konkretnym blokiem tematycznym – co pozwala na lepsze przyswojenie wiedzy. Na zakończenie kursu wykonuje się zadanie całościowe, które dotyczy całego przerobionego materiału.

  • Koszt uczestnictwa jednej osoby: 1790 zł
  • Cena obejmuje: autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, dostęp do platformy w czasie realizacji kursu, zaświadczenie wydawane na drukach MEN.
  • Cena nie obejmuje: kosztu egzaminu (150 zł)
  • Certyfikacja zawodu: egzamin potwierdzający zdobycie kwalifikacji w zawodzie księgowego (nieobowiązkowy).

Certyfikowany kurs rachunkowości dla kandydatów na głównych księgowych

Celem kursu jest zapoznanie kandydatów na przyszłych księgowych, z niezbędnymi informacjami z dziedzin: rachunkowości, ubezpieczeń społecznych oraz prawa podatkowego. Po ukończeniu powyższego kursu uczestnicy powinni móc w sposób pewny i rzetelny przystąpić do wykonania powierzonej im pracy.

  • Koszt uczestnictwa jednej osoby: 2290 zł
  • Cena obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji kursu, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, zaświadczenie wydawane na drukach MEN.
  • Cena nie obejmuje: kosztu egzaminu (150 zł)
  • Certyfikacja zawodu: egzamin potwierdzający zdobycie kwalifikacji w zawodzie księgowego (nieobowiązkowy).

Prowadzenie księgowości w małych podmiotach gospodarczych

Celem kursu jest zapoznanie uczestników z księgami przychodów i rozchodów – oraz przekazanie im jak najwięcej informacji związanych z tym zagadnieniem. Podczas kursu przedstawione zostają etapy jakie wiążą się z prowadzeniem księgi. Ponadto, do omawiania zagadnień stosowane są rozmaite przykłady oraz kluczowe orzecznictwo i interpretacje podatkowe. Podejmowanie tego typu działań pomaga w lepszym opanowaniu materiału i dogłębnym zrozumieniu przedstawianego tematu.

  • Koszt uczestnictwa jednej osoby: 1490 zł
  • Cena obejmuje: dostęp do platformy w czasie realizacji kursu, autorskie materiały szkoleniowe w formie elektronicznej, zaświadczenie wydawane na drukach MEN.

kursy-ksiegowe-internetoweNależy pamiętać o tym, że jeżeli decydujemy się na kursy internetowe, to jesteśmy zobowiązani do posiadania komputera, laptopa lub innego sprzętu elektronicznego z działającym mikrofonem – a czasami wymagane jest także posiadanie sprawnej kamery. Należy mieć na uwadze także to, że nie można fotografować i nagrywać przedstawianych prezentacji, w celu umieszczenia ich w sieci. Takie działania są surowo zabronione, a jeżeli się do nich nie dostosujemy, to mogą grozić nam konsekwencje karne.

Podsumowanie

Reasumując, pamiętaj aby zwrócić uwagę na to, kto prowadzi kurs i czy kończy się on otrzymaniem odpowiedniego dyplomu. Nie wszystkie e-kursy księgowość gwarantują odpowiednie dokumenty świadczące o nabytych umiejętnościach i kwalifikacjach. Jeżeli chcesz otrzymać zaświadczenie o ukończeniu kursu zgodne z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej oraz certyfikat zawodu, to wybierz taki kurs, który kończy się odpowiednim egzaminem. Zwróć również uwagę na długość trwania kursu, gdyż z kilkunastogodzinnych szkoleń nie wyniesiesz niezbędnej wiedzy.