Skuteczna rehabilitacja - jak wybrać dobry gabinet do terapii ?

Skuteczna rehabilitacja – jak wybrać dobry gabinet do terapii ?

Rehabilitacja to zespół działań podejmowanych najczęściej w celu poprawienia lub przywróceniu niezbędnych funkcji organizmu, które pozwolą na maksymalnie wysoką jakości życia pacjenta. Pod tym pojęciem należy rozumieć zarówno działania dotyczące osób, które posiadają różnego rodzaju wady wrodzone, jak również tych, które utraciły sprawność w wyniku różnych urazów czy zabiegów medycznych.

Do czego służy rehabilitacja i dlaczego warto ją rozpocząć jak najwcześniej?

Głównym celem rehabilitacji https://spondylus-rehabilitacja.pl/ jest takie przywrócenie sprawności, aby pacjent był jak najbardziej samodzielny i jak najmniej zależny od osób trzecich. Dlatego szczególnie ważne jest, aby była prowadzona przez zespoły specjalistów, którzy mają szerokie doświadczenie, gdyż w takim przypadku mamy duże prawdopodobieństwo uzyskania szybkich, zadowalających efektów. Rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże to miejsce, gdzie można liczyć na kompleksową i profesjonalną opiekę w pełnym zakresie. W zależności od schorzenia, udział w rehabilitacji pacjenta będą brali: masażyści, fizjoterapeuci czy specjaliści w bardziej wąskich dziedzinach. Według personelu gabinetów rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże, aby zabiegi rehabilitacji mogły przynieść oczekiwane efekty, muszą być spełnione trzy najważniejsze założenia. Pierwsze z nich to indywidualny pakiet zabiegów, który musi być dobrany dokładnie do potrzeb pacjenta. Każdy zgłaszający się do gabinetu pacjent poddawany jest kompleksowej ocenie diagnostycznej wynikającej z badania przeprowadzonego przez fizjoterapeutę oraz dokumentacji lekarskiej pacjenta. Celem diagnozy jest ustalenie istoty i rozległości uszkodzeń. Na tej podstawie zostają zaproponowane odpowiednie zabiegi oraz określony czas ich trwania. Drugim ważnym założeniem poradni rehabilitacja Szczecin Prawobrzeże jest odpowiednio wczesne rozpoczęcie zabiegów. Jak pokazują badania, od tego jak szybko zostaną podjęte działania rehabilitacyjne zależy w dużej mierze ich skuteczność i efekt końcowy. Jeśli zostanie ona podjęta wystarczająco wcześnie, może przeciwdziałać różnym powikłaniom oraz stwarzać odpowiednie warunki do szybkiej odbudowy organizmu. Trzecim założeniem specjalistów z rehabilitacji Szczecin Prawobrzeże jest jej ciągłość. Oznacza to, że wszystkie trapie aby odniosły pożądany efekt, muszą trwać wystarczająco długo. Nie można ich przerywać, skracać czy dzielić. Tylko w takim przypadku można liczyć na widoczne postępy.

 

Pacjenci z chorobami cywilizacyjnymi

Pacjenci zgłaszający się do gabinetów rehabilitacji Szczecin Prawobrzeże to nie tylko osoby po wylewach, udarach, wypadkach komunikacyjnych czy korygujące wady wrodzone. Dużą grupą pacjentów są osoby, które cierpią z powodu siedzącego trybu życia. Najczęściej skarżą się one na bóle w różnych częściach kręgosłupa, ręki czy barków. Brak odpowiedniej ilości ruchu, przeciążenia niektórych partii mięśniowych w wyniku nieprawidłowej pozycji to główne powody, dla których coraz młodsi pacjenci zgłaszają się na zabiegi do gabinetów rehabilitacji Szczecin Prawobrzeże. Zaliczani są oni do grupy pacjentów, którzy cierpią na tak zwane choroby cywilizacyjne. Siedzący tryb życia i brak codziennej aktywności fizycznej znacząco wpływa na utratę elastyczności czy masy mięśniowej. W dłuższej perspektywie prowadzi to do ogólnej utraty sprawności i pojawienia się chorób zwyrodnieniowych.

Zobacz jeszcze:

Czy do gabinetu rehabilitacji potrzebne jest skierowanie ?

O konieczności rehabilitacji zazwyczaj decyduje lekarz, który równocześnie może wystawić bezpośrednie skierowanie na zabiegi lub skierować nas do innego specjalisty. Na zapisanie się do odpowiedniej poradni rehabilitacyjnej mamy 30 dni. Leczenie w gabinetach rehabilitacji można prowadzić na dwa sposoby. Pierwszy z nich to leczenie w ramach NFZ oraz w gabinetach prywatnych. Nie jest wielką tajemnicą, że na zabiegi w placówkach NFZ czeka się bardzo długo. Dlatego duża części pacjentów decyduje się na zabiegi w prywatnych gabinetach. Jak w takim razie wybrać dobry gabinet rehabilitacji i na co zwrócić szczególną uwagę ?

Jak wybrać dobry gabinet rehabilitacji i na co zwracać uwagę ?

Kluczowym elementem dobrej placówki rehabilitacyjnej jest personel. Dlatego w gabinecie rehabilitacji Szczecin Prawobrzeżny pracują osoby, które posiadają gruntowne wykształcenie oraz bogaty pakiet doświadczeń zawodowych. Poza tym są to osoby otwarte, empatyczne oraz pozytywnie nastawione do ludzi. Wiadomo nie od dziś, że współpraca z osobami, które cierpią na różnego rodzaju schorzenia wymaga dużych pokładów cierpliwości i wytrwałości. Oprócz wykwalifikowanego personelu, ważnym elementem gabinetów zabiegowych są nowoczesne urządzenia i odpowiedni sprzęt rehabilitacyjny. Wszystkie urządzenia w gabinecie rehabilitacji Szczecin Prawobrzeżny posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa i są dostosowane do niezbędnych zabiegów fizykoterapeutycznych i kinezyterapeutycznych. Dzięki temu gwarantują wysoką skuteczność leczenia oraz idealnie dopasowują się do potrzeb i oczekiwań pacjentów. Skuteczna rehabilitacja to złożony i wielokierunkowy proces. Aby uzyskać szybkie i jak najbardziej zadowalające efekty, warto powierzyć swoje zdrowie specjalistom.