Sztuczne kwiaty w salonie – jakie wybrać?

Sztuczne kwiaty w salonie – jakie wybrać? Miłośników jak i przeciwników sztucznych kwiatów nie brakuje. To dekoratorskie rozwiązanie cenione jest ze względu na uniwersalność, a także za to, że sztucznych roślin nie trzeba podlewać i nawozić. Niektórzy uważają jednak, że tylko żywe kwiaty mogą stanowić atrakcyjną dla oka ozdobę salonu. Bogactwo roślin sztucznych dostępnych w sklepach stacjonarnych i internetowych pozwala jednak obalić to stwierdzenie. Jeżeli postawimy na starannie wykonane kwiaty sztuczne, będą one stanowić wspaniałą dekorację naszego salonu. 

Jakie kwiaty pasują do nowoczesnych wnętrz?

     Przy wyborze roślin sztucznych należy przede wszystkim pamiętać o tym, że muszą one komponować się z całością wnętrza. Nie mogą w żadnym razie zaburzać jego estetyki. Mają być dodatkiem, dopełnieniem aranżacji. Jeśli nasz salon urządzony jest w nowoczesnym stylu, dobrze byłoby postawić na kwiaty, które w jakiś sposób będą do niego nawiązywać. Świetnym rozwiązaniem będą sztuczne kwiaty doniczkowe. Mowa tu na przykład o monsterach. Ich charakterystyczne liście są bardzo atrakcyjne pod względem wizualnym. Z tego też względu roślina ta jest ostatnimi czasy bardzo modna. Można spotkać między innymi tekstylia z jej motywem. Monstera wspaniale skomponuje się z salonem urządzonym w nowoczesnym stylu. Pięknie prezentowała się będzie w pomieszczeniach, w których jest dużo szklanych elementów. Jeżeli chcemy postawić na roślinę kwitnącą, dobrze jest wybrać storczyk. Dla miłośników minimalizmu polecany będzie storczyk w kolorze białym. Będzie on dobrze komponował się z wnętrzem, bez względu na to jaka przeważa w nim kolorystyka. Jeśli jednak nasz nowoczesny salon urządzony jest w stonowanych barwach, możemy postawić na odważniejsze rozwiązanie. W kwiaciarniach i hipermarketach nie brakuje pięknych sztucznych storczyków w kolorach błękitu czy oranżu. Możemy również postawić na sztuczne kwiaty, które będą idealnym rozwiązaniem do wazonu. Mogą one stanowić perfekcyjną dekorację stolika do kawy w salonie. W klimat nowoczesnych wnętrz bardzo dobrze wpiszą się majestatyczne hortensje, a także oryginalne eustomy. 

Kwiaty sztuczne do salonu w stylu tradycyjnym. 

Sztuczne kwiaty w salonie - jakie wybrać?
Sztuczne kwiaty w salonie – jakie wybrać?

     Nie każdy decyduje się na nowoczesny salon. Nie brakuje osób, które marzą o posiadaniu salonu urządzonego w stylu tradycyjnym. Takie pomieszczenie również można z powodzeniem udekorować przy wykorzystaniu sztucznych kwiatów. Jeżeli poszukujemy roślin sztucznych, które zastąpią kwiaty cięte w wazonie, warto postawić na róże. Ciężko byłoby wskazać bardziej eleganckie kwiaty. Najlepiej wybrać kwiaty w kolorach czerwieni, żółci czy bieli. Róże w odcieniu błękitu czy fioletu mogą sprawiać wrażenie zbyt nowoczesnych. Jeżeli tęskno nam do wiejskich krajobrazów, śmiało możemy postawić na sztuczne kolorowe frezje. Biały wazon o klasycznym kształcie podkreśli ich piękno. W salonach urządzonych w stylu tradycyjnym z powodzeniem możemy umieścić również sztuczne rośliny doniczkowe. Warto postawić przede wszystkim na takie gatunki jak paprocie czy efektowne bluszcze. Należy jednak pamiętać o tym, że zielone sztuczne kwiaty w szczególności potrzebują regularnego czyszczenia. Wszystko po to, aby nie osadzały się na nich zbyt duże ilości kurzu. Jeżeli lubimy dostosowywać dekoracje w naszym salonie do panującej pory roku, we wnętrzach tradycyjnych warto postawić na sztuczne wrzosy. Taka dekoracja prezentuje się w bardzo elegancki i naturalny sposób. Do wykonania kompozycji możemy wykorzystać kilka sztucznych roślin w różnych kolorach. Możemy postawić na sztuczne wrzosy o białej, purpurowej i fioletowej barwie. 

Nie zapomnij o umiarze.

     Każdemu zależy na tym, aby jego salon prezentował się atrakcyjnie pod względem wizualnym. Z tego też względu powinniśmy unikać zarówno zbyt małej jak i zbyt dużej ilości sztucznych roślin. Należy mieć na uwadze, że sztuczne kwiaty stanowią tylko jeden z elementów wystroju danego pomieszczenia. Jak już zostało wspomniane w powyższej części artykułu, powinniśmy wybierać takie sztuczne rośliny , które nie zaburzają estetyki wnętrza. Nie sposób jednak nie wspomnieć o tym, że powszechne jest kupowanie kilku lub nawet kilkunastu niepasujących do siebie roślin sztucznych. Różnorodność jest często pożądana, ale nie trudno wówczas o przesadę. Jeśli mamy nowoczesny salon i stawiamy na sztuczne storczyki w kolorze niebieskim, pamiętajmy o umiarze. Jest to dekoracja na tyle wyrazista i charakterystyczna, że nie warto przesadzać z jej ilością. Do małego salonu w zupełności wystarczy jeden barwny storczyk. Nie łączmy również kilku intensywnych barw ze sobą. Jeśli na stole ustawiamy bukiet sztucznych róż w kolorze czerwonym, nie stawiajmy na komodzie żółtych tulipanów. Niezmiernie ważne jest również to, aby nie stawiać na parapetach zbyt dużych roślin. Sztuczne kwiaty nie potrzebują światła, dlatego z powodzeniem możemy ustawić je na podłodze. Nie oznacza to oczywiście, że małymi sztucznymi kwiatami nie możemy ozdobić naszego parapetu. Jeśli jednak stawiamy na dużych rozmiarów monsterę, najlepszym rozwiązaniem dla niej może okazać się miejsce obok komody z telewizorem.