Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Sardynię

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Sardynię

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Sardynię

Nie bez powodu Sardynia jest nazywana Karaibami Europy. Piękne malownicze kurorty, świetna pogoda i atmosfera. Wszystko to wpływa na to, że Sardynia w ostatnich latach zyskała na popularności jako kierunek wakacyjny wielu Europejczyków. Swoje wakacje równie chętnie zaczynają siedząc na tej malowniczej wyspie popularne gwiazdy, które zaczynają doceniać uroki tej Europejskiej wyspy, położonej na Morzu śródziemnym.

Mieszkańcy wyspy nie bez powodu określają osoby zachwycone urokami tego miejsca jakoś chorujących na mai di Sardegna, ponieważ każdy kto był tam chociaż raz chcę wrócić tam znów.  Jednak Sardynia to nie tylko piękne plaże i słońce to także kolebka cywilizacji i wiele zabytków, o tym co warto zwiedzić wybierając się na wakacje na Sardynie i dlaczego tam warto pojechać piszemy trochę dalej.

Wakacje na Sardynii – po pierwsze kuchnia

Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Sardynię
Dlaczego warto wybrać się na wakacje na Sardynię

Kuchnia Sardyńska jest bardzo prosta, jednak zależnie od regionów trochę się różni. Na wybrzeżu można spotkać rewelacyjne potrawy skomponowane na bazie świeżych ryb, owoców morza i owoców, które są charakterystyczne dla klimatu śródziemnomorskiego. Natomiast w głębi wyspy podawane są soczyste i aromatycznie doprawione świeżymi ziołami mięsa. Słynne owcze i kozie sery, to kolejna potrawa, której będąc na wakacjach na Sardynii nie można nie spróbować.

Najlepsze potrawy można spotkać w gospodarstwach agroturystycznych położonych we wsiach, nieopodal miast turystycznych https://wakacjenasardynii.pl/noclegi. Tam można skosztować typowych lokalnych potraw przygotowanych z pełni ekologicznych składników hodowanych przez właścicieli własnymi rękoma. Sardynia także słynie ze znakomitych win, między innymi Vermentino. Na wyspie znajduje się wiele znakomitych winnic, które można odwiedzić i skosztować różnych win wykonanych z przeróżnych szczepów. Także weganie i wegetarianie znajdą coś dla siebie na tej wyspie, mnogość świeżych warzyw i owoców to coś co można spotkać bez problemu niemal w każdym miejscu na Sardynii, pyszne wegańskie potrawy to także nie rzadkość na wyspie.

Polecamy pogodnie: 

Wakacje na Sardynii – po drugie plaże

Sardynia to istny raj dla osób uwielbiających wylegiwać się w trakcie wakacji na plaży. Morze na tej wyspie jest niezwykle czyste i zachwyca swoim odcieniem błękitu, turkusu i szmaragdu, gdzie okiem nie sięgnąć. Piaszczyste plaże i łagodne zejścia do morza to istny raj dla rodzin z dziećmi, można po nich bez obaw spacerować boso. Dodatkowo na Sardynii z powodzeniem można uprawiać nurkowanie i zwiedzać podwodny świat. Długość aż 1800 kilometrów wybrzeża gwarantuje wiele bajecznych plaż do zwiedzania i wypoczywania na łonie natury. Ich mnogość idzie w parze z różnorodnością, można znaleźć w trakcie wakacji na Sardynii zarówno dobrze wyposażone plaże kurortowe jak także urokliwe dzikie zatoczki. Gdzie można wypoczywać w samotności. Plaże na Sardynii często są zestawiane z tymi Karaibskimi i nie ma tym, ani grama przesady. Miękki drobny piasek, lazurowe morze, dzika przyroda i ciepła bryza to wszystko oferuje Sardynia swoim turystom.

Wakacje na Sardynii – po trzecie przyroda

Jeśli ktoś poszukuje kontaktu z przyrodą na urlopie, to Sardynia jest strzałem w dziesiątkę. Dodatkowo warto wiedzieć, że klimat panujący na Sardynii sprawia, że może na tej wyspie zima ma taką temperaturę jak nasz rodzimy Bałtyk latem. Jednak Sardynia to nie tylko ciepłe morze i plaże, fani górskich wycieczek pieszych, także znajdą na niej coś dla siebie. Górskie szlaki, jaskinie czy piękne klify i wydmy, bez problemu takie miejsca można znaleźć na tej wyspie. Na wyspie znajduję się także rezerwat przyrody, gdzie można spotkać dzikie flamingi, czy inne zwierzęta. Dlatego nie bez powodu o Sardynii krąży legenda, że kiedy Bóg ja stworzył, umieścił na niej po odrobinie każdego pięknego miejsca na świecie. Warto sprawdzić czy na miejscu jest przewodnik Sardynia.

Wakacje na Sardynii – po czwarte mieszkańcy

Ludzie zamieszkujący ta wyspa położona na Morzu Śródziemnym są niezwykle otwarci i gościnni. Mieszkańcy Sardynii są jednym z narodów, który żyje najdłużej na Ziemi. Można się od nich bardzo wiele nauczyć, nie prowadzą oni życia w pośpiechu, celebrują każdą chwilę i czynność. Mają ogromny szacunek dla wartości i tradycji rodzinnych. Niemal każde miasto na Sardynii organizuje swoje pochody, parady i festyny, w trakcie których można dokładnie zapoznać się z ich kultura i potrawami. Na wsypie dodatkowo można znaleźć wiele artefaktów z przeszłości, opuszczone ruiny miast, grobowce, jaskinie skrywające tajemnice, to wszystko wpływa na magię tego miejsca.

Zwiedzanie Sardynii https://www.facebook.com/SardyniaWczasy/ warto zaplanować z Polskim przewodnikiem, dzięki jego pomocy, można dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy na jej temat. To prawdziwy raj dla wszystkich. Zarówno rodzin z dziećmi jak i par czy osób podróżujących samotnie. Tym Bardziej, że na wyspie jest ponad 300 dni słonecznych, woda w morzu jest niemal zawsze ciepła, a mnogość atrakcji pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie. Zarówno fani wylegiwania się na plaży, jak i miłośnicy zwiedzania czy amatorzy sportów wodnych czy rekreacyjnych. Jeśli chodzi o noclegi wyspa oferuje naprawdę wiele opcji od noclegów w pięknych willach do spania w gospodarstwach agroturystycznych, gdzie można poczuć prawdziwy klimat tego miejsca.