Jak przygotować dom na sprzedaż?

Jak przygotować dom na sprzedaż?

Jak przygotować dom na sprzedaż?

Jak przygotować dom na sprzedaż? Sprzedaż nieruchomości wydaje się łatwa. Jednak niektóre domy na sprzedaż http://inhouse.szczecin.pl/domy/sprzedaz stoją latami zapomniane i niechciane przez nikogo. Dlaczego tak się dzieje? Jakie błędy popełniają sprzedający? Jeśli chcesz uniknąć sprzedaży swoich nieruchomości latami, musisz zastosować kilka zasad.

Podstawową jest przede wszystkim to, żeby spojrzeć na ogłoszenie oraz całą nieruchomość oczami kupującego. Pomyśl sobie, jak ty byś widział wymarzony dom, co byłoby istotne w budowli, wystroju czy klimacie. Na pewno nie są to odrapane ściany, odpadający tynk, wszechobecny grzyb i bałagan. Takie domy, żeby zostały zauważone, muszą mieć naprawdę atrakcyjne ceny. To jednak też, nie gwarantuje powodzenia w sprzedaży, ponieważ większość osób woli zapłacić więcej, niż dopłacić do remontu i dodatkowo czekać na wprowadzenie się.

Dobra oferta

Jak przygotować dom na sprzedaż?
Jak przygotować dom na sprzedaż?

Pierwsze, co widzą poszukujący domu, to oferta na forach sprzedażowych. Jeśli chcesz, aby jak najwięcej potencjalnych kupców zobaczyło Twoje ogłoszenie, postaw na porządne i popularne serwisy sprzedażowe. Sprawdź, które są najczęściej odwiedzane i wystaw tam swoje ogłoszenie. Pamiętaj, że lepiej jest wystawić ogłoszenie na dwóch, ale lepszych portalach, niż wrzucać kilka krótkich ogłoszeń na każdy znaleziony serwis. To jednak nie wszystko, jeśli chodzi o ogłoszenie. Liczy się bowiem nie tylko jego częstotliwość pojawiania się, ale też treść. I tak jak zdjęcia przyciągają uwagę do kliknięcia, tak treść zachęca do wybrania numeru telefonu.

Na pewno wiesz, że dobry marketing potrafi zdziałać cuda. I nie chodzi tu o to, aby pisać nieprawdę, ale żeby potrafić atrakcyjnie przedstawić, to co mamy do zaoferowania. Dobry tekst potrafi nie tylko zachęcić do umówienia się na oglądanie domu, ale umie również, odwrócić uwagę od niedociągnięć lub niedużych wad nieruchomości. Jeśli nie potrafisz pisać porywających tekstów, które przyciągają uwagę, to znajdź kogoś, kto będzie umiał to zrobić. Takie usługi wysokiej jakości, zwykle nie są najtańsze, ale zobaczysz, że wydane pieniądze zwrócą się szybciej, niż myślisz. Pamiętaj jednak, że musisz znaleźć kogoś, kto będzie doskonały w tym, co robi, aby oferta była nie tylko zachęcająca, ale też przejrzysta i konkretna.

Teren wokół domu ma znaczenie

Tak jak w przypadku ładnych zdjęć i braku dobrego opisu, ogłoszenie nie będzie klikane przez internautów, taka sama zasada obowiązuje w drugą stronę. Jeśli tekst będzie porywający i zachęci do działań w stronę kupna domu, to i tak nikt nie będzie miał okazji go przeczytać, ponieważ odstraszają go zdjęcia. Dlatego to, jak robimy zdjęcie, z jakiej perspektywy oraz czy fotografowany obiekt jest zachęcający, mają ogromne znaczenie dla kupującego. Dlatego do zdjęć warto się przyłożyć lub poprosić kogoś o pomoc, kto zna się na fotografii. Inną opcją jest po prostu zapłacenie komuś za wykonanie zdjęć, które zostaną dodatkowo ładnie obrobione i przygotowane, aby uwidocznić zalety nieruchomości.

Jednak zanim weźmiesz w dłoń aparat, rozejrzyj się czy jest co fotografować. Zwykle, kiedy kupujący przyjeżdżają na miejsce, aby ocenić stan budynku, pierwsze co widzą, to teren wokół. Tak jak nie masz wpływu na to, czy jest to las, rzeka czy blok mieszkalny, tak na to, co znajduje się na terenie należącym do domu — masz ogromny wpływ. I warto to wykorzystać. Należy przycinać trawnik, wyrywać wszelkie chwasty oraz zbierać wszelkie śmieci, grabić liście. Dobrze jest posadzić też kilka drzew oraz postawić doniczki z kwiatami przy wejściu do domu. Ogród nie musi wyglądać tak, jakby pracował przy nim architekt, ale powinien być ładny, schludny i zadbany.

Zrób dobre pierwsze wrażenie

Jeśli ogród zachęci kupca, to kolejnym krokiem jest dom, a konkretnie jego wygląd zewnętrzny. Odpadający tynk i stare okna nie zachęcają potencjalnych klientów. Dlatego warto pomyśleć o poprawie elewacji budynku oraz wymianie starych i niepotrzebnych rzeczy. Jeśli dom na sprzedaż https://www.natropienieruchomosci.pl/sprzedaz/domy/koszalin/ ma być utrzymany stylu dworku, to nie musisz wymieniać np. okien, jeśli są szczelne, ale możesz je odnowić i pomalować. Dom zyska urok i styl. W przypadku elewacji niektórzy decydują się też na pnący bluszcz, który porasta ściany budynku. Trzeba jednak pamiętać, że rośliny pnące, często niszczą mury budynków, wrastając w nie.

Kolejną kwestią są wnętrza nieruchomości. Te mają kluczowe znaczenie dla klienta. Dlatego, zanim zabierzemy się za zdjęcia, należy zrobić generalne porządki. Jeśli w domu znajduje się dużo niepotrzebnych rzeczy, które zalegają tam latami zniszczone i nieużywane — pozbądź się ich. Wszelkie połamane krzesła, stare i uszkodzone drzwi czy stare zabawki dzieci. Im bardziej zagracone wnętrza, tym mniej zachęcają. Lepiej jest postawić na minimalizm i schludność niż na siłę upychać stare graty. Pamiętaj też o wypraniu i powieszeniu firanek, dodaniu kilka kwiatów doniczkowych i zdjęć — niekoniecznie Twoich. Sprawi to, że dom będzie bardziej przytulny i ciepły.