Jak stworzyć park trampolin?

Parki trampolin cieszą się ogromną popularnością w naszym kraju. Co chwilę w mniejszych i większych miastach powstają nowe centra zabaw, które są entuzjastycznie przyjmowane przez mieszkańców. Każdy, kto choć raz skakał na trampolinie, wie, że jest to bardzo wymagający sport, ale dający dużo uśmiechu i zabawy. Dlatego parki trampolin przyciągają ludzi w każdym wieku, całe rodziny przychodzą tu, by aktywnie spędzić wspólny czas.

Fenomen parków trampolin

Parki trampolin stają się nieodzownym elementem centrów rozrywki, odpoczynku i sportu dla osób w każdym wieku, stąd są również doskonałym pomysłem na biznes. Skakanie na trampolinach powoduje wydzielanie endorfin, co bezpośrednio wpływa na nasze dobre samopoczucie. Jeśli do tego dodamy doskonały trening rzeźbiący całe nasze ciało połączony z doskonałą zabawą to otrzymujemy klucz do sukcesu. Skakanie jest odpowiednie dla osób w każdym wieku, swoją przygodę z trampolinami mogą już rozpocząć 3-latki. Każdy, kto choć raz spróbuje chce wracać do parku, by zdobywać nowe umiejętności akrobatyczne, świetnie bawić się z przyjaciółmi i aktywnie spędzać czas. Duże zapotrzebowanie na tego typu rozrywkę sprawia, że można zainteresować się pomysłem otworzenia własnego parku trampolin. Dzięki producentom zajmującym się wyposażaniem takich miejsc nie jest to wcale szalony pomysł. Otrzymamy fachową pomoc na każdym etapie inwestycji, co pozwoli nam się skupić na reklamie i marketingu.

Czytaj więcej: 

Wymagania lokalowe

Na początku tworzenia parku trampolin najtrudniejszym zadaniem jest znalezienie odpowiedniego lokalu. Przestrzeń ma szereg wymagań, które pozwolą na zmieszczenie licznych trampolin, a także na późniejsze bezpieczeństwo przy uprawianiu sportu.  Polskie parki trampolin zajmują powierzchnię od około 400-500 do nawet 3000-4000 metrów kwadratowych. Trudno znaleźć takie pomieszczenia, szczególnie że muszą one mieć odpowiednią wysokość. Przynajmniej musi to być 5,5 metra, ale lepiej jest, gdy sufit znajduje się wyżej. Szczególnie jest to istotne w salach akrobatycznych, gdzie klienci wykonują naprawdę wysoko swoje ewolucje. Producenci parków trampolin pomogą nam w znalezieniu odpowiedniego lokalu. Sami najlepiej znamy rynek nieruchomości naszego miasta, więc możemy znaleźć kilka lokali, które przedstawimy producentowi. Po zapoznaniu się ze szczegółami budynku będzie mógł stwierdzić, czy budynek nadaje się do prowadzenia biznesu.

Musimy też pamiętać, że budynek to nie tylko przestrzeń na trampoliny. Musimy zadbać o zaplecze sanitarne, recepcję czy np. sale zabaw dla dzieci. Obiekt ma na siebie zarabiać więc musimy zadbać o fachową obsługę klienta i szereg atrakcji, które przyniosą konkretne zyski właścicielowi.

Wyposażenie parku trampolin

Wyposażenie parku jest jego najistotniejszym elementem. Tu również przyjdzie nam z pomocą producent urządzeń do parków trampolin. Ilość elementów będzie oczywiście zależała od powierzchni lokalowej i to ze względu na nią będzie dopasowywany projekt. Oczywiście to od właściciela zależy, jakie urządzenia i w jakiej ilości będzie chciał mieć na swojej hali. I tak do dyspozycji są trampoliny w różnych wielkościach i formach, tory ninja, baseny z gąbkami, ścieżki akrobatyczne, slackline, dodgeball, parkour czy ściany wspinaczkowe. I tak możemy dopasowywać elementy tworząc np. strefy dla najmłodszych, dla rodzin czy dla wyczynowców. Po wybraniu elementów producent przedstawia projekt do akceptacji. Jeśli się zdecydujemy to firma rozpocznie montaż wszystkich urządzeń, jest to niezwykle istotny etap, który gwarantuje późniejsze bezpieczeństwo użytkowników.

Producent nie tylko daje gwarancję na swoje produkty, zgodną ze zdobytymi certyfikatami. Prowadzi on także obsługę serwisową, która pozwoli na prawidłową konserwację urządzeń. Dzięki takiej fachowej obsłudze w krótkim czasie możemy mieć gotowy park trampolin, który pozwoli na szybkie uruchomienie biznesu. A wszystko to przy naszym niewielkim tak naprawdę wkładzie. Wszystkie siły potrzebne nam będą do prowadzenia interesu.

Jak zarabiać na parku trampolin?

Parki trampolin doskonale przyjmują się w nowych lokalizacjach. Klienci są ciekawi nowych wrażeń i emocji. Oczywiście na początku musimy zadbać o reklamę, która przyciągnie potencjalnych klientów. Warto postawić na dzieci i młodzież, które przyciągną tu swoich rodziców i również w nich zaszczepią pasję. Musimy oczywiście zadbać o zatrudnienie kompetentnych pracowników, zarówno z obsługi jak i trenerów. Trenerzy mają za cel dbanie o bezpieczne wykonywanie akrobacji, ale także mogą uczyć nowych ewolucji. Taka forma treningu budzi ciekawość klientów, którzy chętnie uczą się nowych imponujących trików. Akrobatyka jest dla każdego, tylko potrzeba do tego odpowiedniej nauki.

Oprócz standardowych atrakcji i wpływów z biletów, parki trampolin mogą zarabiać na dodatkowych atrakcjach. Można np. stworzyć salę gier elektronicznych, otworzyć kawiarenkę i zbudować kilka sal przeznaczonych na organizację urodzin. Taka bogata oferta na pewno przyciągnie do nas klientów w różnym wieku.