Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia?

Medycyna estetyczna

Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia?

Dbając o siebie w młodych latach mamy pewność, że proces starzenia będzie przebiegał łagodniej niż u naszych rówieśnic. Czas jednak biegnie nieubłaganie i prędzej czy później każda kobieta zauważy na twarzy jego piętno. Po 50. roku życia zauważysz zmiany skórne, które dodają powagi i często powodują, że twarz wygląda na zmęczoną. Szczęśliwie dla nas istnieje medycyna estetyczna, dzięki której twoja walka o młodszy i promienny wygląd może zakończyć się sukcesem. Jakie zabiegi kosmetyczne najskuteczniej odwrócą bieg czasu?

Opadające policzki po 50.

Częstym problemem kobiet po przekroczeniu magicznej granicy 50. lat są opadające policzki, zwane w kręgach lekarskich związanych z medycyną estetyczną „chomikami”. Zmiana ich kształtu wiąże się z utratą podściółki tłuszczowej, która w młodzieńczych latach wypełnia policzki i zapewnia zachowanie ładnego owalu twarzy, charakteryzującego młodsze kobiety. W połączeniu z postępującą wiotkością skóry powoduje to nieestetyczne opadanie policzków. Świetną metodą odwracającą ten proces i poprawiającą wygląd jest wolumetria, wykonywana w celu poprawienia owalu twarzy. Metoda polega na wypełnieniu twarzy kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem w miejscach, które utraciły swoją objętość.

Jak ujędrnić skórę po 50.?

Wiotka skóra to problem większości kobiet w średnim wieku. Niehigieniczny tryb życia, nadmierne opalanie, spożywanie alkoholu czy palenie papierosów wysusza ją i powoduje niezdrowy koloryt, a po latach wiotkość i degradację włókien kolagenowych. Można temu zaradzić, jednak wymaga to czasu i cierpliwości. Lekarze medycyny estetycznej zalecają zwłaszcza kuracje laserowe. Zabiegi laserowe mają na celu uszkodzenie skóry w sposób kontrolowany. W ten sposób stymuluje się ją do wzmożonych procesów odbudowy i produkcji kolagenu i elastyny. W większości przypadków dla osiągnięcia świetnych rezultatów wystarczy 2-3 zabiegi laserowe. Należy je powtarzać co 2 lata, dzięki czemu rezultat będzie się utrzymywał.

Jak nawilżyć i odżywić cerę?

Nawilżenie skóry od wewnątrz poprzez picie dużej ilości płynów jest ważne, jednak po przekroczeniu 50. lat potrzeba dodatkowych środków aby skóra była nawilżona i gładka. Świetnym sposobem na nawilżenie i odżywienie skóry poprzez medycynę estetyczną jest  osocze bogatopłytkowe, zwane też „wampirzym liftingiem”. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu odwirowanym z krwi pacjenta osoczem, który ma silne działanie regeneracyjne. Zabieg powtarza się co kilka miesięcy, aby utrzymać jego odmładzające właściwości.

Czy botoks po 50. skutecznie odmładza?

Kiedy zastanawiasz się nad zabiegami odmładzającymi, z pewnością jednym z pierwszych preparatów które przychodzą ci do głowy jest botoks. Jest to jeden z najpopularniejszych preparatów odmładzających, jednak wiele osób ma co do niego wątpliwości ze względu na mity krążące wśród pacjentów. Należy przypomnieć, że w większości mity nie są prawdziwe, a toksyna botulinowa jest niezwykle skutecznym środkiem zaradczym na zmarszczki mimiczne (pod warunkiem, że trafimy do doświadczonego lekarza, który wie jak się z nią obchodzić). Działanie botoksu polega na rozluźnianiu mięśni, których napięcie powoduje tworzenie się bruzd i zmarszczek. Jego efekty są odwracalne – działanie utrzymuje się ok. pół roku.