Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia?

Medycyna estetyczna

Jakie zabiegi medycyny estetycznej po 50. roku życia?

Dbając o siebie w młodych latach mamy pewność, że proces starzenia będzie przebiegał łagodniej niż u naszych rówieśnic. Czas jednak biegnie nieubłaganie i prędzej czy później każda kobieta zauważy na twarzy jego piętno. Po 50. roku życia zauważysz zmiany skórne, które dodają powagi i często powodują, że twarz wygląda na zmęczoną. Szczęśliwie dla nas istnieje medycyna estetyczna, dzięki której twoja walka o młodszy i promienny wygląd może zakończyć się sukcesem. Jakie zabiegi kosmetyczne https://www.och-beauty.pl/ najskuteczniej odwrócą bieg czasu?

Opadające policzki po 50.

Częstym problemem kobiet po przekroczeniu magicznej granicy 50. lat są opadające policzki, zwane w kręgach lekarskich związanych z medycyną estetyczną „chomikami”. Zmiana ich kształtu wiąże się z utratą podściółki tłuszczowej, która w młodzieńczych latach wypełnia policzki i zapewnia zachowanie ładnego owalu twarzy, charakteryzującego młodsze kobiety. W połączeniu z postępującą wiotkością skóry powoduje to nieestetyczne opadanie policzków. Świetną metodą odwracającą ten proces i poprawiającą wygląd jest wolumetria, wykonywana w celu poprawienia owalu twarzy. Metoda polega na wypełnieniu twarzy kwasem hialuronowym lub własnym tłuszczem w miejscach, które utraciły swoją objętość.

Zobacz także:

Jak ujędrnić skórę po 50.?

Wiotka skóra to problem większości kobiet w średnim wieku. Niehigieniczny tryb życia, nadmierne opalanie, spożywanie alkoholu czy palenie papierosów wysusza ją i powoduje niezdrowy koloryt, a po latach wiotkość i degradację włókien kolagenowych. Można temu zaradzić, jednak wymaga to czasu i cierpliwości. Lekarze medycyny estetycznej zalecają zwłaszcza kuracje laserowe. Zabiegi laserowe mają na celu uszkodzenie skóry w sposób kontrolowany. W ten sposób stymuluje się ją do wzmożonych procesów odbudowy i produkcji kolagenu i elastyny. W większości przypadków dla osiągnięcia świetnych rezultatów wystarczy 2-3 zabiegi laserowe. Należy je powtarzać co 2 lata, dzięki czemu rezultat będzie się utrzymywał.

Jak nawilżyć i odżywić cerę?

Nawilżenie skóry od wewnątrz poprzez picie dużej ilości płynów jest ważne, jednak po przekroczeniu 50. lat potrzeba dodatkowych środków aby skóra była nawilżona i gładka. Świetnym sposobem na nawilżenie i odżywienie skóry poprzez medycynę estetyczną jest  osocze bogatopłytkowe, zwane też „wampirzym liftingiem”. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry twarzy, szyi i dekoltu odwirowanym z krwi pacjenta osoczem, który ma silne działanie regeneracyjne. Zabieg powtarza się co kilka miesięcy, aby utrzymać jego odmładzające właściwości.

Czy botoks https://www.klinikadrstachura.pl/oferta/toksyna-botulinowa/ po 50. skutecznie odmładza?

Kiedy zastanawiasz się nad zabiegami odmładzającymi, z pewnością jednym z pierwszych preparatów które przychodzą ci do głowy jest botoks. Jest to jeden z najpopularniejszych preparatów odmładzających, jednak wiele osób ma co do niego wątpliwości ze względu na mity krążące wśród pacjentów. Należy przypomnieć, że w większości mity nie są prawdziwe, a toksyna botulinowa jest niezwykle skutecznym środkiem zaradczym na zmarszczki mimiczne (pod warunkiem, że trafimy do doświadczonego lekarza, który wie jak się z nią obchodzić). Działanie botoksu polega na rozluźnianiu mięśni, których napięcie powoduje tworzenie się bruzd i zmarszczek. Jego efekty są odwracalne – działanie utrzymuje się ok. pół roku.