Podologia

Zabiegi podologiczne

Na problemy ze stopami – podologia

Szacuje się, iż blisko 80% społeczeństwa ma problem ze stopami. Oczywiście podłoże problemu może być różnorodne, tak samo jak i sam problem może mieć mniejszy lub większy wymiar. Każdy z nas marzy o pięknych i zadbanych stopach, jednocześnie i takich, które są zdrowe. To stanowi element nadrzędny. O ile zależy nam na pomalowaniu paznokci, wykonaniu masażu, czy radzeniu sobie z delikatnymi pęknięciami na piętach, możemy zrobić to samodzielnie lub z pomocą gabinetu kosmetycznego.

Jeśli jednak problem jest dużo bardziej poważny, wówczas konieczna jest wizyta u podologa w Warszawie https://satin.pl/, a więc specjalisty, którym zajmuje się wszelkiego rodzaju problemami i zmianami na stopach. Podologia jest dziedziną medycyny, która obejmuje szeroko pojęte działania związane z troską o stopy. Może to dotyczyć diagnozowania problemu, leczenia chorób skóry, pielęgnacji ich.

Podolog – gdzie przyjmuje?

Podologia

Może on świadczyć swoje usługi w ramach NFZ, jednak kolejki są bardzo długie, a wachlarz usług bardzo ograniczony, ale można również wybrać prywatną klinikę, w której otrzymamy najwyższą jakość świadczonych usług, wykonaną na najwyższym poziomie i z pełną naszą skutecznością. Specjalista taki jest osobą, która rozpoznaje zmiany patologiczne, jak również i wykonuje określone zabiegi, chyba, że zakres jej działań wykracza poza kompetencje, wówczas kieruje do konkretnego lekarza danej specjalizacji.

W zakresie działań podologa znajdują się takie problemy, jak na przykład:

 • grzybica stóp i paznokci
 • kurzajki
 • modzele
 • odciski
 • nadpotliwość stóp lub suchość skóry
 • badanie chorób płytki paznokcia
 • wrastające paznokcie
 • pękające pięty
 • pedicure podologiczny
 • profilaktyka i pielęgnacja stóp sportowców i cukrzyków
 • a także wiele innych działań, które obejmują zabiegi nad stopami

Co powoduje zmiany na stopach?

Wyróżnić możemy między innymi czynniki wewnętrzne, jak również i zewnętrzne. Do tych pierwszych zaliczają się na przykład modzele, deformacja stopy, neuropatia czuciowa, ruchowa, czy autonomiczna. Możemy tutaj mówić także o dysfunkcjach biochemicznych, o immunopatii, o złych wyrównaniach cukrzycy. Jeśli zaś chodzi o czynniki zewnętrzne, są to między innymi: ciągle powracające urazy, niewłaściwa higiena, zła pielęgnacja stóp, nikotynizm, czy odmrożenia.

W zależności od tego, czego dotyczy problem podologia http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/pedicure-leczniczy/ jest dziedziną, w której specjalista podolog stara się szybko zdiagnozować problem, a następnie rozpocząć konkretne leczenie, dzięki któremu szybko można sobie z daną zmianą chorobową poradzić. Zdrowe stopy to rzecz niezwykle ważna i bez wątpienia każdy powinien o niej pamiętać. Nie możemy bagatelizować zmian, nie możemy lekceważyć czegoś, co sprawia nam ból powoduje dyskomfort. Skoro jest jakiś problem, należy jak najszybciej zacząć działać, aby go nie było. Po to są specjaliści, by mogli nam oni pomóc. I choć faktem jest, że podologia jest dziedziną stosunkowo młodą w Polsce, to najczęściej coraz więcej osób ma świadomość tego, że ona istnieje i że z pomocy podologów w każdej chwili można skorzystać.Najbardziej popularne zabiegi u podologa

Wśród najbardziej popularnych zabiegów, z jakimi mają do czynienia podolodzy są odciski, kurzajki i modzele. To właśnie z takimi problemami najczęściej zjawiają się pacjenci u specjalisty podologa. Jak podolog usuwa kurzajki? Ma trzy sposoby – może zastosować leczenie farmakologiczne, może wybrać wypalanie prądem lub zamrażanie. Każdy zabieg może przynieść zamierzone efekty, jeśli zostanie odpowiednio dobrany i dostosowany pod konkretnego pacjenta. Należy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że nie ma jednej formy walki z kurzajkami dla każdego, bo u wszystkich mogą one wyglądać inaczej, mogą być zlokalizowane w innych miejscach i w związku z tym, diagnozując problem, do każdego pacjenta dobiera się indywidualną metodę leczenia. Jak podolog usuwa modzele http://www.spondylus-podologia.pl/uslugi/pielegnacja-i-leczenie-stop/usuniecie-modzeli/? W większości przypadków oprócz samego ich usunięcia za pośrednictwem kosmetyków i specjalnych narzędzie podologicznych, istotną rolę w leczeniu odgrywa wyeliminowanie przyczyny ich powstawania. Może to być zmiana obuwia, noszenie wkładek ortopedycznych, inna pielęgnacja. Jeśli o to zadbamy, wówczas bez problemu problem modzeli zniknie. Jak podolog usuwa odciski? Można zastosować środek złuszczający i wykonać zabieg w danym miejscu, w którym występują takie odciski, albo można wykorzystać specjalne dłutko, skalpel lub frezarkę i z ich pomocą taki odcisk usunąć, a następnie zastosować specjalny opatrunek.

Podologia jest trudną dziedziną, ale najważniejsze w niej jest to, żeby podolog jak najszybciej rozpoznał problem i zaczął odpowiednie leczenie. Ze strony pacjenta z kolei istotną rolę stanowi przede wszystkim kwestia tego, aby nie lekceważyć problemu, jeśli taki się pojawia i udać się na wizytę, by móc dowiedzieć się, z czym mamy problem i jak najszybciej tego problemu się pozbyć. Pamiętajmy, że im dłużej zwlekamy, tym gorzej, bo każda zmiana się pogłębia i może prowadzić do poważnych w skutkach konsekwencji.