Ochrona ekranu Twojego urządzenia – folia ochronna

Miałeś już kiedyś problem ze stłuczonym lub porysowanym ekranem? A może słyszałeś o tym niebezpieczeństwie i chciałbyś uchronić przed nim swoje mobilne urządzenia? Nie zwlekaj, zakup takiej folii ochronnej może uratować ekran Twojego urządzenia. Już dziś wyposaż się w bardzo solidne zabezpieczenie, jakim jest folia ochronna na telefon, która kosztuje naprawdę niewiele w porównaniu z ewentualną naprawą uszkodzonego ekranu. Oferujemy także szeroki wybór folii ochronnych na tablety, dzięki czemu ich ekrany również będą w pełni zabezpieczone. 

Folie ochronne

Duży wybór folii ochronnych sprawia, że każdy znajdzie produkt, który najbardziej mu odpowiada i pasuje na dany model urządzenia. Warto podkreślić, iż wiele folii ochronnych różni się między sobą swoimi parametrami, takimi jak grubość, czy odporność na zarysowania. Pamiętajmy, iż najlepiej wybierać folie ochronne renomowanych firm, które mają najlepszy stosunek jakości do ceny. Taka forma ochrony jest w ostatnich czasach bardzo popularna, gdyż skutecznie chroni wyświetlacze LCD urządzeń przed wieloma uszkodzeniami mechanicznymi, a przy tym w żaden sposób nie zaburza transmisji barw, czy czułości na dotyk. Założenie folii ochronnej na telefon jest bardzo pożyteczne, gdyż stanowi solidną ochronę ekranu, która w ogóle nie koliduje z codziennym użytkowaniem smartfonu. Warto również zaznaczyć, iż sam mechanizm zakładania folii ochronnej na ekran jest niezwykle prosty i intuicyjny, dzięki czemu możemy zrobić to samodzielnie zaraz po zakupie. 

Folie czy szkła ochronne – czym to się różni? 

Podstawową różnicą między szkłem hartowanym a folią ochronną są sztywność i grubość materiału. Folie poliwęglanowe cechują się tym, że są bardzo elastyczne i cienkie. W skali Mohsa, która określa twardość materiału, mają one niską wartość. Takie systemy ochrony ekranu są niezwykle cienkie. Ta właściwość sprawia, że są w ogóle niezauważalne podczas codziennego korzystania ze smartfonu lub tabletu. Folie ochronne zapewniają wysokiej jakości transmisję barw, a także nie upośledzają funkcji dotykowych, które są niezmiernie ważne podczas korzystania ze smartfonu. Folie ochronne na ekran smartfonu rozpraszają siłę uderzenia. Jest to celowy zabieg mający na celu to, aby siła uderzenia nie uszkodziła punktowo wyświetlacza, co może skończyć się bardzo źle dla smartfonu. To właśnie dzięki tej właściwości folie ochronne na ekran są tak bardzo skuteczne w codziennej ochronie wyświetlacza przed wszelkimi uszkodzeniami. Chronią one również przed zabrudzeniami czy zarysowaniami. Montaż folii poliwęglanowych jest niezwykle prosty, dzięki czemu każdy użytkownik smartfonu lub tabletu sam sobie z nim poradzi. Folie ochronne dostępne są na ekrany smartfonów różnych producentów takich jak Apple, Xiaomi, Samsung oraz wiele innych znanych lub mniej znanych marek. W ostatnich latach taka forma ochrony ekranu jest bardzo modna i – nie ma co ukrywać – sprawdza się doskonale w większości przypadków. Każdy użytkownik smartfonu lub tabletu pragnie, aby skutecznie zabezpieczyć swój sprzęt – bez zbędnych komplikacji i szukania miejsc, w których można to zrobić. W przeciwieństwie do szkieł ochronnych w przypadku montażu folii poliwęglanowych praktycznie nie zachodzi ryzyko wytworzenia się pęcherzyków powietrza. Nie ma również problemów polegających na złym dopasowaniu, gdyż folie są bardzo elastyczne i w dużej mierze same potrafią się dopasować do kształtu ekranu naszego urządzenia. Bardzo ważnym aspektem jest również grubość folii. Dzięki temu, że jest niezwykle cienka – można ją łatwo zamontować, a także nie stanowi żadnego utrudnienia podczas codziennego korzystania z urządzenia. Duża grubość bowiem może korelować z mniejszą przezroczystością, a przez to mieć wpływ na transmisję barw. Szkła ochronne o dużej grubości mogą także mieć negatywny wpływ na funkcje dotykowe ekranu. Wszystkie opisane wyżej parametry folii ochronnych na ekrany smartfonów i/lub tabletów sprawiają, iż są one prawdopodobnie najlepszym sposobem ochrony ekranu przed różnymi mechanicznymi uszkodzeniami i działaniem innych potencjalnych zagrożeń dla ekranu Twojego urządzenia. 

Szkło hartowane czy folia ochronna?

Niestety, na to pytanie nikt nie znalazł jeszcze odpowiedniej odpowiedzi. Za to eksperci wynaleźli specjalne połączenie jednego i drugiego. Warto zaznaczyć, iż na rynku obecne są produkty hybrydowe, tzw. „folio-szkła”. Jest to niezwykłe połączenie cienkiej i elastycznej folii poliwęglanowej z twardszym i solidniejszym szkłem hartowanym. W skali twardości Mohsa cechują się one zazwyczaj pośrednią wartością – ok. 7H. Ponadto produkty hybrydowe produkowane są przez znane marki takie jak 3MK oraz MyScreen Protection. 

Najważniejszy jest wybór

Wybór odpowiedniej folii jest najważniejszym etapem zakupu. Warto pamiętać o wielu zaletach produktów takich jak folie poliwęglanowe służące do ochrony ekranu. Każdorazowo przy zakupie folii ochronnych należy zwrócić uwagę na firmę, która jest producentem danej folii. W tej chwili na rynku czołowymi producentami tego typu zabezpieczeń ekranu są firmy 3MK oraz MyScreen Protection, które oferują folie ochronne w bardzo dobrych cenach oraz niezwykle korzystnym stosunku jakości do ceny. Pamiętajmy także, żeby zwrócić uwagę na fakt, czy dany produkt jest dedykowany dla naszego modelu smartfonu lub tabletu.