Podologia w Warszawie

Podologia w Warszawie

Podologia w Warszawie satin.pl specjalizuje się w leczeniu wielu różnych schorzeń stóp. Leczenie wykonywane przez doświadczonego podologa może znacząco poprawić jakość życia pacjenta. Klinika zajmuje się między innymi pielęgnacją stopy cukrzycowej, leczeniem i pedicure kosmetycznym, czy usuwaniem odcisków i obcinaniem wrastających paznokci. Podiatra w Warszawie pomaga również osobom zmagającym się z popękanymi piętami, modzelami i haluksami.

Czy robi podiatrię w Warszawie?

Podologia to dość nowa dziedzina nauki w naszym kraju. Zajmuje się kompleksową i profesjonalną pielęgnacją stóp. Obejmuje autodiagnozę problemu, leczenie i pielęgnację stopy. Celem podologii jest zapobieganie powstawaniu lub progresji zmian. Doświadczony warszawski podolog edukuje również swoich pacjentów w zakresie prawidłowej pielęgnacji i profilaktyki stóp. W klinice podologicznej w Warszawie każda konsultacja rozpoczyna się badaniem stopy u podiatry. Do jego zadań należy diagnostyka wad anatomicznych stopy oraz ocena chodu. Dzięki uzyskanym informacjom wybrano metodę korekcji, która pozwala na prawidłowy nacisk na stopę podczas ruchu.

Warszawska Klinika Podologii – usługi podstawowe

  • Odbudowanie płytkę paznokcia,
  • Dobór sprzętu korekcyjnego,
  • Usuwanie brodawki i odciski – https://satin.pl/zabiegi-podologiczne/usuwanie-odciskow/,
  • Endogenna Terapia Paznokci Arkady,
  • Laseroterapia – leczenie grzybicy paznokci,
  • Chirurgia plastyczna osiowa paznokci,
  • Usuwanie modzele, popękane pięty,
  • Profilaktyka i pielęgnacja stóp pacjentów z cukrzycą,
  • Leczenie paznokci.

Eksperci udzielają również informacji na temat odpowiedniej pielęgnacji obuwia i stóp dla pacjentów.

Wkładki ortopedyczne polecane przez podologa

Podologia w Warszawie
Podologia w Warszawie

Klinika Podologii w Warszawie zajmuje się również przygotowywaniem osobistych wkładek ortopedycznych. Wkładki są idealnie dopasowane do metody termoformowania, która koryguje ułożenie stopy, dzięki czemu pozytywnie wpływają na pracę kręgosłupa, kolan i bioder. W ten sposób zmniejszają obciążenie i zmęczenie stóp, niwelują bóle pleców oraz korygują wady postawy. Klinika zapewnia wkładki do codziennego użytku, a także modele terapii i ćwiczeń. Te codzienne zastosowania zapewniają komfort i prewencję podczas chodzenia. Przed wykonaniem wkładki specjalista przeprowadzi kontrolę stóp na lusterku i komputerze.

Podiatra Warszawa: czym jest pedicure terapeutyczny?

Pedicure leczniczy polega na skróceniu płytki paznokcia, usunięciu odcisków i modzeli oraz oczyszczeniu wałka paznokcia. Eksperci mają również tę zaletę, że dbają o właściwą stopę w domu. Do wykonania pedicure podolog używa sterylnego sprzętu i materiałów jednorazowych.

Podiatra Warszawa: jak leczyć wrastające paznokcie?

Wrastające paznokcie to częsty problem wielu osób w każdym wieku. Zaburzenia są często bardzo poważne, ponieważ towarzyszy im ból utrudniający normalne życie. Ortonyksja, czyli noszenie klipsów, jest bardzo skuteczna w korekcji wrastających paznokci. Jest alternatywą dla leczenia chirurgicznego. Co ważne, technika jest całkowicie bezbolesna i nie powoduje żadnego dyskomfortu. Ponadto zapewnia natychmiastowe rezultaty i nie zakłóca codziennych funkcji. W zależności od nasilenia problemu, kliniki podologiczne w Warszawie oferują techniki ortodontyczne takie jak: klipsy metalowe 3-częściowe, klipsy metalowe Onyclip, klipsy plastikowe plastikowe, rurki ochronne, tampony.

Podolog Warszawa: badanie i leczenie chorób grzybiczych

Choroby grzybicze są również dużym problemem stóp. Wywołują je głównie pleśniawki, dermatofity i drożdżaki. Jeśli masz problem z grzybicą, zabieg w Warszawskiej Klinice Podologicznej polega na pobraniu fragmentów paznokci do badania, a następnie na podstawie wyników specjalista dobiera zabieg.

Podologia Warszawa: na czym polega odbudowa płytki paznokcia?

Ze względów kosmetycznych i konserwatorskich pacjentka zdecydowała się na rekonstrukcję płytki paznokcia. Podczas zabiegu podiatra wypełnia ubytek żelem przeciwgrzybiczym. Zabieg ten jest odpowiedni dla pacjentów z urazami mechanicznymi, po oczyszczeniu paznokcia z nagromadzonych skórek, po pobraniu części płytki do badania mikologicznego lub po chirurgicznym usunięciu płytki paznokciowej lub jej fragmentów. Polecany jest również pacjentom z uszkodzonymi podłożami, aby płytka nie odrastała i chroniła łożysko paznokcia przed uszkodzeniem.

Podiatra Warszawa: pielęgnacja i profilaktyka stopy cukrzycowej

Osoby z cukrzycą często borykają się z deformacjami stóp. Są one spowodowane przepukliną kostną, deformacjami przykurczu mięśni oraz ograniczoną ruchomością stawów. Może to prowadzić do upośledzenia biochemicznego i problemów z chodzeniem. Priorytetem podiatry jest usuwanie niebezpiecznych modzeli, właściwe leczenie ran oraz doradzanie pacjentom w zakresie profilaktyki i pielęgnacji stóp.

Satin podolog Warszawa
Podleśna 7
01-673 Warszawa
228334787
www.satin.pl
Kerpro sklep podologiczny
Stefana Żeromskiego 77/lok. U1
01-882 Warszawa
223546332
www.kerpro.pl
Spondylus podolog Szczecin
Aleja Papieża Jana Pawła II 36
70-453 Szczecin
665035035
spondylus-podologia.pl