Jak zorganizować wesele?

Jak zorganizować wesele?

Jak zorganizować wesele?

Jak zorganizować wesele? Poradnik krok po kroku: organizacja przyjęcia weselnego to czasochłonne przedsięwzięcie. Przyszła panna młoda i pan młody stają przed trudnym zadaniem. Jak zorganizować wesele, aby wszystko poszło po naszej myśli? To pytanie zadaje sobie wielu młodych ludzi planujących ślub. W dzisiejszym artykule poruszamy najważniejsze kwestie, o których nie można zapomnieć podczas organizacji wesela i wesela.

Planowanie budżetu

Jak wiecie śluby i organizacja wesel to ogromne koszty. Niektórzy decydują się nawet na zaciągnięcie kredytu na ten cel. To najważniejszy i jednocześnie najtrudniejszy element organizacji wesela. Dla wielu myśl o wydaniu całego budżetu na uroczystość może przyprawiać o zawrót głowy. Dzieje się tak częściej, gdy mamy do dyspozycji bardzo ograniczone budżety.

Najważniejszym wydatkiem w organizacji wesela jest oczywiście wybór miejsca, w którym goście weselni zorganizowają huczne przyjęcie. Ceny wahają się od 100 zł do 500 zł za osobę. Oczywiście dokładna kwota zależy od popularności i wartości miejsca. Na ostateczną cenę ma również wpływ ilość zamawianych dań oraz wybrany przez nas zestaw dań. Im więcej usług zamawiamy, tym więcej płacimy. Zalecamy zacząć od znalezienia ulubionych miejsc na mapie.

Jak zorganizować wesele?
Jak zorganizować wesele?

Kolejnym zadaniem było wybranie rodzaju obiektu, w którym chcieliśmy, aby odbyło się nasze wesele. Takim miejscem może być na przykład zamek, hotel lub dwór. Znacznie łatwiej będzie więc wybrać swoje ulubione miejsce i odpowiednio porównać ceny różnych lokali. Zalecamy zwrócenie uwagi na to, jakie konkretne udogodnienia oferują nam w określonych cenach pakietów. Na przykład, czy szeroki zakres usług jest wliczony w cenę za osobę. Czy jest tylko menu serwisowe i bufet zimny i ciepły? Należy sprawdzić, czy w pakiecie znajdują się również dodatkowe dania gorące, ciasta i torty weselne, które zostaną podane do stołu.

W przypadkach, gdy obiekt naszego zainteresowania wyraźnie przekracza nasze możliwości finansowe, proponujemy rozważenie ślubu w piątek lub niedzielę. Warto też zorganizować wesele poza sezonem, od września do maja – ceny będą znacznie niższe. W ten sposób zaoszczędzimy sporo pieniędzy, które możemy przeznaczyć na zupełnie inne cele. Jest też jedna niezwykle ważna kwestia, o której należy pamiętać organizując swoje wesele. Nie oszczędzaj na jakości jedzenia. Jeśli jedzenie na weselu jest kiepskiej jakości, wszyscy goście będą je wspominać przez długie lata i często komentować przy różnych okazjach.

Zakup alkoholu

Z problemami alkoholowymi powiązano także organizację wesel. Wesele nie może odbyć się bez mocnego trunku. W miejscach, w których odbywają się wesela obowiązują dwie zasady: mogą serwować nam alkohol lub pozwolić nam przywieźć własny. Ta druga opcja wymaga jednak uiszczenia specjalnej opłaty, tzw. opłaty korkowej. Które rozwiązanie jest bardziej opłacalne? Oczywiście zależy to od kosztu BYOB. Może wynosić od 0 do 50 zł.

Zaproszenia ślubne

Organizacja wesela obejmuje również przygotowanie zaproszeń. Dla wielu gości weselnych jest to wyjątkowa pamiątka, którą będą wspominać przez długie lata. Oczywiście niektórzy nie traktują zaproszeń zbyt poważnie i wyrzucają je do kosza zaraz po przyjęciu. Dlatego musisz sam ocenić, jak ważne są zaproszenia dla ogólnego budżetu ślubnego.

Dekoracja ślubna

Dekoracje to ta część organizacji wesela, która jest najbardziej elastyczną kategorią w budżecie. Tak więc na samym początku trzeba dobrze przemyśleć, jak ważna jest dla nas dekoracja. Decydując się na dekoratorski budżet nie zapominajmy, że dekorowanie to nie tylko dekoracja stołu, ale również wszystkie elementy dekoracyjne, butonierki, wianki, płatki róż i wiele innych rzeczy na ceremonię ślubną. Jeśli chcesz zaoszczędzić więcej pieniędzy na dekoracji, powinieneś wybrać kwiaty sezonowe.

Wybór muzyki weselnej

Aby organizacja wesela przebiegła sprawnie i należycie należy wcześniej pomyśleć również o oprawie muzycznej. Podstawowy problem, o którym powinniście wiedzieć jest taki, że tańszym rozwiązaniem jest zamówienie DJ-a i droższej obrączki. Ceny są bardzo zróżnicowane, w zależności od umiejętności wokalnych i reputacji. Muzyka to kolejny element, który pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jeśli muzyka na żywo nie jest naszym priorytetem, to DJ będzie najlepszym rozwiązaniem. Sposób przygotowania oprawy muzycznej powinien również odpowiadać różnym gustom zaproszonych gości weselnych. Dzięki temu zaślubiny Młodej Pary będą przez lata bardzo pozytywnie wspominane przez wszystkich.