Marihuana lecznicza - jak wygląda

Marihuana lecznicza – jak wygląda

Ziołolecznictwo znane było człowiekowi od najdawniejszych czasów i na przestrzeni wieków pomogło uratować wiele żyć. Do tego dochodzi wiele spraw, w których po prostu uśmierzają ból lub pomagano z konkretnymi schorzeniami. Cała wiedza najczęściej powstawała poprzez przekazywanie z pokolenia na pokolenie, co prowadziło do uzyskiwania kolejnych modyfikacji. Z czasem mama mówiła córce bądź synowi, że tego nie można zrywać, ponieważ jest trujące. Wiele roślin przeszło ewolucję na przestrzeni wieków.

Należy do nich choćby marihuana lecznicza . W medycynie jest stosowana od dawna, ale jest częścią błędnego przekonania z racji podobieństw do innych substancji. W ramach artykułu zostanie przedstawione, na czym polega ten nieprawidłowy pijar. Efekt jest jednak taki, że w 2017 roku marihuana lecznicza została określona jako legalna substancja, którą można nabyć choćby w aptece. Jest to ważna decyzja, która może pomóc tysiącu osobom w naszym kraju. Wynika to z właściwości zdrowotnych, które sprawiają, że jest to roślina wyjątkowa. W artykule zajmiemy się kwestią jej wyglądu, ale dla zdobycia całego oglądu o sytuacji, zostaną również przedstawione inne informacje.

Czy marihuana jest legalna?

Czasami słyszymy hasła o chęci legalizacji, więc prawdopodobnie nie jest? Zależy to od tego, o której marihuanie mówimy. Tutaj należy dokonać konkretnego rozróżnienia, które dotyczy nie tylko kwestii prawnej, ale również innych aspektów. Wyróżnia ono występowanie marihuany pochodzącej z konopi siewnych oraz tej, która powstaje z konopi indyjskich. Należy je traktować jako dwie całkiem różne substancje. W pierwszym wypadku najważniejsze jest uśmierzenie bólu lub poprawienie stanu zdrowia poprzez konkretne działanie. W drugim przypadku najważniejsze jest działanie psychoaktywne, które sprawia, że jest to substancja traktowana jako narkotyk. W pierwszej sytuacji najważniejsze jest obecność CBD. Jest to kannabidiol o wiele korzystnych dla zdrowia właściwościach. W drugim przypadku najważniejsze jest THC, które działa wprost na nastrój osoby, które go przyjmuje. Te czynniki prowadzą do ostatniego wniosku. Marihuana lecznicza jest w Polsce legalna, podczas gdy marihuana rozumiana jako narkotyk jest nielegalna. Kwestie prawne zmieniły się w 2017 roku, ponieważ to wtedy ta pierwsza została dopuszczona do dystrybucji i można ją kupić (posiadając receptę) choćby w aptece.

Jak wyglądają konopie siewne a jak indyjskie?

Zastanowimy się nad tym, jak wyglądają obydwie odmiany konopi, czyli sprawcy całego zamieszania. Od razu warto zaznaczyć, że jedne i drugie są roślinami jednorocznymi i konopiowatymi. Zdecydowana większość z tych roślin posiada rozróżnienie na płeć męską i żeńską. Oprócz dwóch wcześniej wspomnianych odmian wyróżnia się także dzikie konopie. Każdy z trzech rodzajów przypomina wyglądem krzewy. Rośliny żeńskie są cenniejsze, ponieważ posiadają specjalne włoski zwane trichomami. To na nich dochodzi do zbierania się substancji, która jest później podstawą do wytwarzania marihuany. Jakie występują różnice w wyglądzie pomiędzy konopiami siewnymi a indyjskimi? Te pierwsze są zazwyczaj znacznie wyższe i mogą osiągać nawet kilka metrów. Oprócz tego są one mniej rozgałęzione oraz mniej stożkowe. Oprócz tego jeszcze jedna ciekawa kwestia. Różnica występuje również w liściach. W przypadku konopi siewnych będą one posiadać 5 odgałęzień, podczas gdy w przypadku konopi indyjskich będzie ich znacznie więcej. Dodatkowo liście odmiany indyjskiej (tzw. cannabis indica) są masywniejsze.

Jak wygląda marihuana lecznicza i produkty, które z niej pochodzą?

Jak wygląda sama marihuana lecznicza? Tutaj już nie ma wielkich różnic w stosunku do tej, która jest stosowana jako środek psychoaktywny. Z tego powodu jeszcze bardziej należy uważać podczas dokonywania zakupu i korzystać wyłącznie ze sprawdzonych miejsc. Wyglądem przypomina ona grudki zmielonej trawy (czym zresztą w zasadzie jest). Olej z konopi  to już zaledwie jeden z wielu produktów leczniczych i posiada on ciemnozielony czy też mętny brązowy kolor. W ogóle marihuana lecznicza występuje w wielu różnorodnych produktach, a ostatecznie uzyskany wygląd będzie ostatecznie trochę inny. Warto zdawać sobie sprawę, że tę cudowną substancję można przyjmować choćby w formie pasty, herbaty, kosmetyków czy suszu CBD. Nadal jest to jednak zaledwie szczyt góry lodowej. Producenci przebijają się w kolejnych formach przyciągnięcia uwagi klienta, więc marki rywalizują ze sobą o to, żeby ich towary jak najefektywniej wyglądały na półce i przyciągały wzrok. Po pierwsze istnieje koncepcja stawiająca na typowo leczniczy wygląd, co znamy przede wszystkim z ziołowych syropów. Po drugie czasem stawia się na ekstrawaganckie designy, których zadaniem jest przyciągnięcie wzroku potencjalnego klienta. Są to już jednak kwestie mocno związane z samym biznesem i odbiegające od tego, jak wygląda sama marihuana lecznicza. Ta będąca produktem zioła, którym jest marihuana siewna, wygląda jak zmielona i wysuszona warstwa roślinna. Może nawet jest to dość niepozorna konstrukcja wobec właściwości leczniczych, którymi się wyróżnia.