Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych
Pozycjonowanie stron internetowych

Pozycjonowanie stron internetowych : świat XXI wieku to świat niesamowitego rozwoju techniki a przede wszystkim internetu. Oczywiście używamy go do oglądania memów z kotami w roli głównej lub nauki. Warto jednak wspomnieć, że internet to także nieograniczone możliwości prowadzenia interesów właściwie na całym świecie. Wszystko jest uzależnione jedynie od zasięgu, jaki jesteśmy w stanie wygenerować, tak, aby nasza strona internetowa była widoczna dla każdego z około dwudziestu milionów użytkowników. Dokładnie tyle wynosi liczba internautów, którzy codziennie korzystają z Google wyszukiwania. Od czego więc zależy pozycja, na jakiej nasza strona znajduje się po wpisaniu łączącej się z nią frazy w wyszukiwarkę? Na początek, czym jest pozycjonowanie stron w Warszawie https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron-warszawa/  – prostymi słowami można powiedzieć, że to wszelkie działania, dzięki którym zwiększa się widoczność naszej strony internetowej w wynikach wyszukiwania.

 

Tak, więc jeżeli jesteśmy właścicielem strony internetowej to naszym obowiązkiem jest zadbać o jej pozycjonowanie. Wspomniałem o wynikach wyszukiwania, bazują one na podanym przez nas haśle, po wpisaniu hasła otrzymujemy listę stron www, których tematyka najlepiej pasuje do naszego hasła. Strony jednak nie są segregowane od tych najlepszych do najgorszych często osoby zajmujące się daną stroną pomagają jej osiągać wyższe pozycje właśnie dzięki pozycjonowaniu stron. Po takim wstępie możemy przejść do tego, czym jest i jak dokładnie działa pozycjonowanie stron. Zacznijmy od tego jak wygląda typowe wyszukiwanie w Google. Na samej górze strony z wynikami mamy zazwyczaj ogłoszenia lub reklamy, które są opłacone przez zleceniodawcę. Zazwyczaj są to około trzy pierwszej pozycje z dopiskiem reklama, reszta to darmowe wyniki wyszukiwania i to właśnie o tym czy nasza strona jest na ich szczycie porozmawiamy sobie w tym artykule. Oczywiście nie każde wyszukiwanie wygląda tak samo, inaczej będą wyglądać wyniki wyszukiwania informacji o naszym mieście zamieszkania, a inaczej wyniki dotyczące karmy dla kotów.

Więc, od czego zależy kolejność wyświetlanych stron?  Głównie od algorytmu, jakim posługuje się wyszukiwarka Google, oznacza to, że Google automatycznie dopasuje najbardziej pasujące wyniki do hasła, które wpisaliśmy w przeglądarkę. Firma Google oczywiście nie udostępnia informacji o tym jak dokładnie algorytm działa, jednak możemy poznać czynniki, które mają wpływ na jego działanie i dzięki temu na to, że inna strona znajduje się wyżej od naszej. Możemy podzielić je na dwie grupy, pierwszą, czyli takie związane z popularnością danej strony oraz drugą, czyli takie związane z treścią, jaka na danej stronie figuruje. Zacznijmy może od tej drugiej grupy, czyli treść strony. Czynniki, które dotyczą treści to na przykład ilość reklam na tej stronie, częstotliwość dodawania nowych treści czy szybkość jej ładowania. Czynniki dotyczące popularności to takie jak na przykład ilość powiązań z innymi stronami, obecność social media (Facebook), jakość innych stron, które zamieszczają odnośniki do naszej strony. Możemy teraz wrócić do pozycjonowania stron, jeżeli nasza strona będzie na pierwszej stronie wyszukiwania z pewnością zobaczy ją więcej ludzi, niż kiedy będzie na dziesiątej. Przykładowo, jeżeli nasza strona znajduje się na pierwsze pozycji to możemy liczyć na ponad pięćdziesiąt procent wszystkich osób, jakie ujrzą te wyniki wyszukiwania, jeżeli będziemy na pozycji dziesiątej to możemy liczyć na odwiedziny około dziesięciu procent osób z tej grupy. Warto jednak dodać, że strona dobrze zoptymalizowana pod kątem wyszukiwarek internetowych będzie pojawiała się na wysokich pozycjach na bardzo dużą liczbę słów kluczowych, więc łącznie będzie zbierała dużą liczbę wejść z wyników wyszukiwania. Co więc musimy zrobić żeby znaleźć się na szczycie listy wyszukiwani? Tutaj pojawia się SEO, z angielskiego Search Enginge Optimization, co na język polski oznacza optymalizacja wyszukiwarki internetowej. Są to działania, jakie podejmujemy w celu poprawy pozycji w wynikach wyszukiwania. Pozycjonowanie stron polega na dążeniu do poprawy wszystkich elementów, które mają wpływ na pozycję strony w wynikach wyszukiwania.

Czynności, jakie składają się na proces pozycjonowania to zdobywanie linków z innych stron www, stworzenie możliwości wyświetlania naszej strony na telefonach, przygotowanie odpowiedniej struktury strony, przygotowanie odpowiednich materiałów na stronie takich jak na przykład teksty ze słowami kluczowymi oraz optymalizacja kodu HTML strony. Korzyści z bycia na pierwszej stronie jest oczywiście multum, a zajmowanie pierwszego miejsca w wynikach wyszukiwania jest bezapelacyjnie dużo bardziej korzystne niż zajmowanie miejsca dziesiątego. Pozycjonowanie stron w Google stron internetowych z https://www.wildmoose.pl/pozycjonowanie-stron/ może wydawać się łatwe, jednak, jeżeli nie masz doświadczenia w pracy na komputerze, a twoja strona to jedynie reklama warto zwrócić się o pomoc do tak zwanych webmasterów , którzy chętnie pomogą Ci znaleźć się wyżej w wynikach wyszukiwania. Dziękuję Ci za poświęcony czas oraz zainteresowanie tym artykułem. Mam nadzieję, że w pewien sposób wpłynąłem na twoją świadomość dotyczącą pozycjonowania stron www i tego jak może to wpłynąć na wyniki osiągane przez twoją stronę.