Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe

Bariery mikrofalowe to najnowsza technologia bezpieczeństwa na zewnątrz. Jest szybki i łatwy w instalacji i nadaje się do każdego środowiska. Wbudowany mikroprocesor może znacznie zwiększyć prawdopodobieństwo wykrycia kradzieży i wyeliminować fałszywe alarmy identyfikując przedmioty, dzięki czemu można precyzyjnie określić fakt kradzieży i jej cechy fizyczne. Bariera mikrofalowa ma zasięg działania do 300 metrów. Bariery te są specjalnie zaprojektowane do szybkiego i łatwego montażu w każdych warunkach.

Co to jest aktywna bariera mikrofalowa?

Aktywna Bariera Mikrofalowa rcse.pl/barierymikrofalowe/ uruchamia alarm, gdy wykryje zakłócenia w sygnale z nadajnika do odbiornika. Opcjonalny moduł cyfrowy analizuje kształt fali i czas trwania sygnału oraz monitoruje zmiany warunków środowiskowych, identyfikując, czy zakłócenia mogą być powodowane przez ludzi. Dzięki temu ten system ochrony obwodowej jest bardziej odporny na fałszywe alarmy.

Uodpornianie systemu alarmowego za pomocą tych barier staje się uciążliwe dla instalatorów, którzy muszą uwzględniać różne czynniki zakłócające. Mianowicie: promieniowanie słoneczne, gałęzie drzew, wibracje, zwierzęta, światła elektryczne, wyładowania elektryczne, zmiany temperatury, zakłócenia radiowe. Ponieważ wszystkie z nich są tak trudne do usunięcia, uciążliwe jest to, że ludzie na ogół zakładają, że aktywne bariery to ich praca. Jednak producenci systemów bezpieczeństwa potwierdzają, że ich sprzęt charakteryzuje się znakomitą odpornością na różnego rodzaju zakłócenia. Z drugiej strony problemy eksploatacyjne mogą powstać na skutek niestarannego montażu lub zastosowania aktywnych barier mikrofalowych w nieodpowiednich miejscach.

Gdzie stosuje się bariery mikrofalowe?

Bariery mikrofalowe
Bariery mikrofalowe

Bariera mikrofalowa to urządzenie alarmowe przeznaczone do ochrony otaczających obiektów. Urządzenie składa się z nadajnika i odbiornika. Bariera mikrofalowa rcse.pl/anarya-alarm-gallery/ działa poprzez emitowanie i odbieranie promieniowania, wyznaczając w ten sposób granice chronionego obszaru. Zewnętrzne czujniki ruchu są często instalowane wzdłuż ogrodzeń, ograniczając dostęp intruzów poza ogrodzenie.
Bariery mikrofalowe mają wiele ważnych zastosowań. Istnieją różne typy, mogą istnieć bariery mikrofalowe 200m i bardziej zaawansowane bariery mikrofalowe 300m. Istnieją również mniej zaawansowane rozwiązania instalowane na posesjach prywatnych, blisko ogrodzenia, np. bariera zewnętrzna o zasięgu do 50 m, która pozwala wykryć osoby zamierzające wejść do budynku, wywołać alarm i zabezpieczyć dom od włamywaczy.

Więzienia, zakłady przemysłowe, rafinerie ropy naftowej i elektrownie zainstalowały zaawansowane technologicznie bariery mikrofalowe. Z detektorów mikrofalowych chętnie korzysta też wojsko. Systemy bezpieczeństwa takie jak mikrofalowe czujniki ruchu sprawdzają się również w centrach handlowych i centrach handlowych, a także zabezpieczają tunele i duże korytarze.

Dlaczego lotniskowe bariery mikrofalowe?

Ten system bezpieczeństwa tworzy niewidoczne pole rejestracji między nadajnikiem a odbiornikiem. Zewnętrzne bariery mikrofalowe nie ograniczają się do linii prostej między odbiornikiem a nadajnikiem, jak ma to miejsce w przypadku czujników wiązki podczerwieni. Bariera mikrofalowa kontroluje obszary o szerokości do kilku metrów, co oznacza, że ​​nie można tak po prostu przejść lub przeczołgać się pod strefą detekcji, nawet jeśli czujnik nie jest zamontowany wysoko nad ziemią.

Bariery mikrofalowe rcse.pl/kontrola-dostepu/ zapobiegają kolizjom samolotów na lotniskach, zapewniając rozwiązanie bezpieczeństwa w razie zderzenia, idealne do wspierania lokalnej kontroli ruchu lotniczego. Służą również do zarządzania drogami kołowania i ich połączeniami (drogi lotniskowe do głównych pasów startowych), a także nalotami przytorowymi, automatycznie sterując światłami wyjazdowymi po wydaniu odpowiednich poleceń. W rezultacie detektor poprawia zdolność wykrywania rzeczywistej obecności statku powietrznego lub innego pojazdu na pasie startowym, prawie całkowicie eliminując skutki istniejących zakłóceń, jak również późniejsze zakłócenia wynikające z fałszywych detekcji.

Korzyści z zainstalowania bariery mikrofalowej

Bariery mikrofalowe są mniej podatne na wpływy atmosferyczne (mgła, deszcz, śnieg) w porównaniu z innymi systemami zabezpieczeń.
W pełni odporny na światło słoneczne, tj. brak fałszywych alarmów w przypadku wystawienia na bezpośrednie działanie promieni słonecznych lub innych źródeł światła. Oznacza to, że położenie bariery mikrofalowej można wybrać niezależnie od pozycji słońca o wschodzie i zachodzie słońca. Mały rozmiar zapewnia lepsze prawdopodobieństwo maskowania. Brak fałszywych alarmów, gdy małe obiekty przedostaną się do wrażliwych obszarów: liście, ptaki, małe zwierzęta itp. Czujniki można zainstalować na ogrodzeniach, aby zapobiec próbom wspinania się, lub na niezabudowanych obszarach (wzdłuż żywopłotów lub jako druga linia obrony przed zbliżającymi się domami).

RCSE systemy zabezpieczeń
Topolowa 8
62-030 Luboń
668 417 744
www.rcse.pl