Jaka wyciągarka do autolawety?

Jaka wyciągarka do autolawety?

Kiedy zdecydujemy się na zakup własnej lawety, wówczas będziemy mogli świadczyć usługi polegające na udzielaniu pomocy innym kierowcom. Jednakże skuteczne zaistnienie w tej branży wiąże się z zaopatrzeniem w odpowiednią wyciągarkę samochodową. Jej wybór wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych, bowiem wyróżnić możemy wiele różnych egzemplarzy, które na pierwszy rzut oka różnią się jedynie w nieznacznym stopniu ceną. Co powinniśmy wiedzieć na temat wyciągarki samochodowej? Od czego zależna jest moc wyciągarki? Jaki uciąg posiada wyciągarka samochodowa? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Podstawowe informacje na temat wyciągarki samochodowej

Zanim rozpoczniemy jakiekolwiek rozważania na temat wyciągarki samochodowej, w pierwszej kolejności powinniśmy posiąść na jej temat podstawowe informacje. Nieważne czy auto laweta jest nasza, a może zdecydowaliśmy się na wypożyczalnie autolawet– każdorazowo powinniśmy posiadać odpowiednią wyciągarkę. Jeszcze jakiś czas temu były one intensywnie wykorzystywane do tego, aby transportować ładunki. Jednakże od tamtego czasu minęło kilka generacji, dlatego też wykorzystywane są zdecydowanie inne metody produkcji, w konsekwencji korzysta się z bardziej zaawansowanych napędów. Niegdyś wyciągarki były napędzane dzięki naszym ramion. Jednakże ze względu na dynamiczny rozwój technologii, w dzisiejszych czasach możemy cieszyć się z silników elektrycznych. Dzięki temu te niewielkie urządzenia są w stanie wyciągać ładunki o ogromnych ciężarach. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że niektóre wyciągarki są w stanie uciągnąć nawet 5,5 tony. Cały zestaw waży natomiast 55 kilogramów. Wcześniejsza wartość jest więc bardzo imponująca. Specjaliści zalecają, aby właśnie w taki sprzęt inwestować. Niewielkie modele wyciągarek do pojazdów wydają się być bezużyteczne. Najnowsze egzemplarze poradzą sobie niezależnie od tego, w jakich warunkach się znajdujemy. Przykładem może być nieprzyjemna pogoda, trudne warunki atmosferyczne. Transport autolawetą wymaga od nas zakupu naprawdę mocnej wyciągarki. Warto przyjrzeć się szczegółom, aby podjąć najbardziej optymalną decyzję. 

Moc wyciągarki samochodowej – od czego jest zależna?

Niezależnie od tego, czy wynajmujemy autolawetę czy kupujemy nową- satysfakcjonująca moc wyciągarki jest niemalże obowiązkowa. Od czego jednak jest ona uzależniona? Najważniejsza jest kwestia tego, ile koni mechanicznych posiada. Jeśli natomiast chodzi o napięcie, wówczas mamy do czynienia z modelami wspierającymi 12 V lub 24 V. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że jest to niemalże standardowa i podstawowa wartość, jaką jest w stanie osiągnąć alternator znajdujący się na lawecie. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości w tym temacie, warto skontaktować się ze specjalistami- są oni w stanie wytłumaczyć nam nawet najbardziej skomplikowane kwestie. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamiast wynajmu autolawety wybieramy zakup nowego modelu. 

Jaki uciąg posiada wyciągarka samochodowa?

Jaka wyciągarka do autolawety?Wiemy już, od czego zależna jest moc wyciągarki samochodowej. Nie ma w tym niczego dziwnego, że każdy z nas chciałby posiadać model, o możliwie najwyższych wartościach. Warto zwrócić uwagę na cennik autolawet – z reguły im większa jest ta wartość, tym więcej będziemy musieli zapłacić za wynajem. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że większość akcji będzie odbywać się w warunkach, które nie są dla nas zbyt sprzyjające. Deszcz, śnieg, mgła, silne wiatry- to wszystko sprawia, że wykonywanie podstawowych czynności może okazać się nieco bardziej problematyczne. Tego typu warunki spotykają się z dodatkowym oporem, co widoczne jest nawet podczas wyciągania czterokołowca opałów. Dlatego tak ważna jest kwestia tego, aby zainwestować w wyciągarki, które są w stanie uciągnąć nawet kilka ton. Warto nad tym pomyśleć nawet wtedy, gdy nie przewidujemy transportu cięższych pojazdów. Nie trzeba być specjalistą, aby móc stwierdzić, że standardowe samochody z reguły mieszczą się w przedziale wagowym, który oscyluje w granicach od jednej do dwóch ton. Nie zapominajmy jednak o tym, że niejednokrotnie możemy mieć do czynienia z pojazdami o większym ciężarze. Dlatego też ciekawym rozwiązaniem wydaje się być wyciągarka, której uciąg wynosi minimum 5 ton. Jest to wartość, która umożliwia zajmowanie się dostawczymi pojazdami. Chcesz policzyć czy możliwe jest wyciągnięcie danego pojazdu? Można tego dokonać, poprzez użycie stosunkowo łatwego wzoru. Prezentuje się on w sposób następujący: maksymalna masa pojazdu x 1,5. Oczywiście uciąg dotyczy tylko i wyłącznie warunków idealnych- powierzchnia musi być zatem płaska. W praktycznych sytuacjach musimy wziąć pod uwagę również dodatkowe opory podłoża. Może być ono bowiem śliskie, nierówne, mokre. Decydując się na wyciągarki należy wybrać modele, które powszechnie cieszą się uznaniem wśród kierowców lawet. Dzięki temu mamy pewność, że urządzenia nie ulegną uszkodzeniu i będą działać w sposób prawidłowy przez długi okres czasu.