Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże

Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże

Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże uwalnia pacjentów bez względu na wiek od różnych schorzeń i ich powikłań. Gabinet Rehabilitacji Szczecin Prawobrzeże stosuje leczenie integracyjne, polegające na jednoczesnym stosowaniu wielu czynników fizjoterapeutycznych, które pomagają organizmowi w szybkim powrocie do zdrowia po przebytej chorobie. Rehabilitacja jest najczęściej stosowana w leczeniu chorych stawów, problemów z układem nerwowym oraz przyspieszania szybkiego powrotu do zdrowia poprzez aktywację regeneracji.

Praktyka rehabilitacyjna na Prawobrzeżu w Szczecinie – terapia manualna

Podczas terapii manualnej fizjoterapeuta pracuje z ciałem pacjenta w celu przywrócenia prawidłowej funkcji stawów, mięśni i układu nerwowego.

Terapia manualna jest jednym z elementów rehabilitacji w https://www.rehabilitacja-24.pl/rehabilitacja-szczecin/ na Szczecińskim Prawobrzeżu, podczas której specjaliści stosują odpowiednie techniki manipulacji określonymi stawami i tkankami miękkimi. Podczas tych zabiegów niezbędny jest bezpośredni kontakt rąk terapeuty z ciałem pacjenta. Ponadto każdy aktywnie uczestniczy w takich procedurach poprzez ruchy instruowane przez ekspertów. Pozwala to na utrwalenie prawidłowego wzorca w układzie nerwowym. Terapia ta doskonale łagodzi ból, zwiększa zakres ruchu, poprawia przesuwanie się pomiędzy warstwami tkanek i powięzi.

Masaż rehabilitacyjny na Prawobrzeżu w Szczecinie

Wiele osób postrzega masaż jako zabieg uzdrowiskowy, ale nie należy zapominać o jego oryginalnych właściwościach leczniczych. Przede wszystkim jest to technika terapeutyczna, która pomaga pobudzić mięśnie do wydajniejszej pracy i odwrotnie, do relaksu w miejscach stresu i skurczów. Masaż klasyczny i masaż leczniczy lub połączenie obu w gabinecie rehabilitacyjnym spondylus-rehabilitacja.pl/ na Prawobrzeżu Szczecina.

Ciągłe uczucie ucisku może powodować napięcie tkanek i powstawanie grudek, a prawidłowo wykonany masaż odpręży i ​​zlikwiduje chorobę. Do prawidłowego funkcjonowania niezbędna jest pielęgnacja tkanek kręgosłupa i okolic stawów, dzięki czemu stają się one elastyczne. Każdy, kto doświadcza sztywności mięśni i powięzi, powinien umówić się na fizjoterapię. Odżywią skórę i sprawią, że będzie wyglądała zdrowiej.

Działanie masażu:

  • Popraw mikrokrążenie.
  • Normalizacja metabolizmu skóry i oddychania.
  • Poprawia odżywienie tkanek miękkich.
  • Zwiększa napięcie ścian naczyń krwionośnych.
  • Zwiększa elastyczność i kurczliwość włókien mięśniowych.
  • Normalizacja napięcia i siły mięśni.

Fizjoterapeuci, stosując różne rodzaje masażu, mogą znacząco zmienić stan funkcjonalny układu nerwowego. Masaż usprawnia układ przewodzący i przywraca utracone połączenia odruchowe między mózgiem, narządami i układami (układ mięśniowy, naczynia krwionośne, narządy wewnętrzne). Odbudowuje ruchomość stawów poprzez wzmocnienie wszystkich wiązań i mięśni chroniących stawy.

Leczenie Powięzi w Szczecinie Prawobrzeże Gabinetu Rehabilitacji

W terapii powięziowej fizjoterapeuta https://spondylus-rehabilitacja.pl/używa do wykonania zabiegu niewielkiej ilości oliwy z oliwek lub całkowitego wysuszenia. Jej zadaniem jest wykonywanie odpowiednich ruchów pomiędzy określonymi warstwami powięzi, usuwając grudki, dzięki czemu terapia ta znacznie zwiększa ruchomość tkanki powięziowej. Po takim zabiegu pacjent szybko odczuwa większą swobodę ruchów. Zniknął ból mięśni i stawów.

Kiedy warto skorzystać z terapii powięziowej w gabinecie rehabilitacyjnym na Prawobrzeżu Szczecina? Polecany dla dużej grupy osób z zapaleniem stawów, przeciążeniami lub przebytymi kontuzjami. Każdy, kto cierpi na choroby zwyrodnieniowe, reumatyczne, bóle pleców, kończyn, może skorzystać z tej rehabilitacji. To samo dotyczy stanów takich jak łokieć tenisisty, uda lub rwa kulszowa, obrzęk, sztywność mięśni i przykurcze.

Neuroterapia P-DTR – Rehabilitacja Prawobrzeża w Szczecinie

Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże
Rehabilitacja w Szczecinie Prawobrzeże

P-DTR to system terapii neuroodruchowej, który z powodzeniem rozwiązuje szeroki zakres problemów funkcjonalnych, dysfunkcji mięśniowo-szkieletowych i żołądkowo-jelitowych, zaburzeń endokrynologicznych i zaburzeń nastroju. Głównym zadaniem rehabilitacji prowadzonej na Prawobrzeżu Szczecina metodą P-DTR jest znalezienie przyczyny dysfunkcji, przywrócenie prawidłowej czynności odruchowej układu nerwowego i tym samym jego regulacja. Dzięki temu znika ból i dyskomfort, zwiększa się zakres ruchu, czyli przywraca zdrowie nerwów.

P-DTR to bardzo delikatna, nieinwazyjna, bezbolesna neuroterapia oparta na podstawowej zasadzie manualnego działania na określone obszary receptorowe w ciele. Centralny układ nerwowy reaguje na określone bodźce, funkcjonalne lub funkcjonalne. Interakcja manualna (stymulacja) może mieć postać głaskania (w celu pobudzenia receptorów dotykowych), miejscowego rozciągania, głębokiego ucisku itp. Takie podejście rozwiązuje problem, a nie tylko objawy.